Zupełnie nowe czasy i dodatkowe możliwości to ogromne szanse, ale i pułapki. Gdzie znajduje się kłopot i co należy wiedzieć

Od kiedy jest wirtualna sieć zupełnej zmianie uległo to, w jaki sposób komunikujemy się z ludźmi, a także w jaki sposób załatwiamy wiele pozostałych kwestii. Inaczej przecież spędzamy czas, inaczej niż kiedyś słuchamy muzyki czy czytamy magazyny. Zupełnie odmiennie znajdujemy informacje, jest to proste jak nigdy wcześniej, bo wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową konkretną frazę, aby znaleźć interesującą nas ofertę. Ta zmiana jest ciekawa i niedobra, nie ulega jednak wątpliwości, iż jest po prostu prościej z szeregiem spraw.

Pragniesz odnaleźć firmy budowlane lub opublikować ogłoszenie na przykład „zlecę prace budowlane”? Nic ciężkiego, istnieje mnóstwo portali, serwisów ogłoszeniowych, w jakich odnajdziesz usługi budowlane i zlecenia budowlane. To zresztą tyczy się każdej sfery, sektor budowlany jest w tym miejscu jednym z przykładów. Właściwie to doszło do tego, że w internecie jesteśmy w stanie odnaleźć wszystko, każdą informację, interesującą nas ofertę, miejsca, do jakich należy się wybrać. Są rankingi dzięki którym możemy zobaczyć, czy dana restauracja (góralska tradycja) czy inne miejsce jest warte żeby tam się pojawić.

Niestety, istnieją w związku z tym poważne negatywy, ponieważ jak to bywa, tam gdzie jest duża konkurencja, tam musi być nieczysta walka. Niektórzy niestety nie potrafią inaczej, muszą komuś zaszkodzić w sposób nieuczciwy. Sieć niestety pozostawia sporo miejsca na tego typu praktyki. A więc niezwykle łatwo zniszczyć kogoś w internecie, a przekaz taki idzie w świat bardzo szybko i jest właściwie nie do wyeliminowania. To niestety sprawia, że nawet, jak mamy pozytywne zamiary i troszczymy się o swoich klientów, to może odnaleźć się konkurent, który będzie grał nieczysto. To było w każdych czasach, jeszcze jak nie było sieci, ale nie było to tak niebezpieczne. Informacje złe czy pozytywne nigdy tak się prędko nie rozchodziły, jak dzisiaj.

To stwarza poważne problemy w sytuacji kryzysu, czy sytuacji, gdy faktycznie ktoś chce nam zaszkodzić, a my tak naprawdę mało możemy zrobić, ponieważ przekaz ten jest jak niekontrolowany wirus. Idzie w świat i infekuje kolejne rewiry. Pamiętajmy więc, żeby wiele informacji, tych dobrych i negatywnych odbierać przez wyczulony, osobisty filtr. Należy zawsze się zastanowić, czy ktoś nas przypadkiem nie oszukuje. Pamiętajmy o tym.

Kategoria: Bez kategorii