Zostań dostrzeżony na drodze za sprawą folii fluorescencyjnej

Mieszkając w większym mieście, rzadko trafia nam się moment, kiedy wieczorem znajdujemy się w całkowITej ciemności, bowiem w każdym miejscu świecą się latarnie. Lecz nawet będąc w półmroku, możemy być niezauważonym przez kierowcę.

polska

Autor: Sxc.hu
Źródło: Sxc.hu
Dlatego warto jest nosić na sobie element stworzony z foli odblaskowej, który zapewni, że każdy pojazd nas zauważy.

Od paru lat obowiązuje ustawa, według której każdy kierowca musi posiadać w pojeździe kamizelkę, do której wykonania wykorzystana była folia fluorescencyjna. Dzięki temu, w obliczu przymusu wyjścia z pojazdu w środku nocy na ruchliwej ulicy, jest on dostrzegalny dla innych kierowców. Lecz nakaz ten nie obowiązuje pieszych, z których jednostki codziennie przemierzają ciemne drogi po zmroku. W takich przypadkach często zdarzają się wypadki, spowodowane złą widocznością. A starczyłaby folia fluorescencyjna, a każdy uniknąłby stresu. Dlatego też, obecnie media upominają pieszych.
Co możesz uczynić jako piechur, który nierzadko spaceruje wzdłuż źle oświetlonych dróg, aby polepszyć swoje bezpieczeństwo? W takiej sytuacji pomocna będzie folia odblaskowa. Zrobiona jest ona z syntetycznego materiału, powleczonego neonową barwą, który mieni się jaskrawo w ciemności (przeczytaj dodatkowe informacje). Folię możesz nabyć na aukcji internetowej, płacąc za metr bieżący. Potem możesz wyciąć z niej dowolny kształt, po czym przykleić do materiału – jej wewnętrzna strona jest już powleczona substancją klejącą. Doskonale nada się na kurtkę, torebkę, czyf nawet buty.
Kiedy jesteśmy na ciemnej drodze po zmroku, pozostajemy praktycznie niewidoczni dla kierowcy, toteż należy w jakiś sposób się odciąć od ciemności.

Tuta praktyczna będzie folia odblaskowa, która przyklejona na dowolnym tworzywie zapewnia nam, że nie będziemy niezauważeni. Tego rodzaju produkt odszukamy w internecie, można kupić całą jego belkę, albo też jedynie metr bieżący.