Zawierasz nową umowę? Sprawdź przyszłego kontrahenta

W naszym kraju powstały miliony wszelkich przedsiębiorstw, o zróżnicowanych statusach. Spółki komandytowe czy jawne, lub z ograniczona odpowiedzialnością. Jeżeli sami jesteśmy przedsiębiorcą z pewnością nie raz przychodzi nam zaczynać współpracę z kolejnymi branżami. W takiej sytuacji musimy bardzo uważać, gdyż na rynku działa mnóstwo oszustów.

biznesmani podpisujący umowę

Źródło: flickr.com
W takiej sytuacji, pierwszym miejscem, które powinniśmy sprawdzić jest baza danych firm. Jest to alternatywa wirtualna, można używając przeglądarki dowiedzieć się niezwykle wielu rzeczy dotyczących potencjalnego kontrahenta, a dokładniej jego działalności- .

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to odwiedź www ergonomia pracy a tam oczekują na Ciebie informacje warte uwagi. Sprawdź je – będziesz bardzo zadowolony.

Baza firm jest metodą bezpłatną, każdy ma do niej dostęp, jeśli tylko posiada podstawowe dane na temat spółki, jak numer NIP czy KRS. Taka sytuacja jest możliwa, gdyż dla dobra publicznego, udostępniane są informacje na temat nie tyle osoby fizycznej, ale jej firmy.

Zaciekawił Cię ten tekst? Wejdź na nasz odnośnik, tam na pewno znajdziesz jeszcze większą ilość danych na wątek, który Cię interesuje.

Bowiem w czasach kiedy internet nie był tak upowszechniony i o dane firm było ciężej, istniało zwiększone ryzyko trafienia na osobę nieuczciwą.

Niestety współcześnie malwersanci zdają sobie sprawę z faktu, że ich ruchy są widoczne, bowiem baza danych firm uwzględnia informacje o ich długach a także wszczętych postępowaniach sądowych. Z tej przyczyny często otwierają oni kolejną kompanię, na inne nazwisko, przykładowo wspólnika. Zatem jeśli zgłasza się do ciebie nowa firma, warto poszperać nieco głębiej- . Chociażby dobrze będzie sprawdzić taką personę na stronach społecznościowym. Te nieco zachody może nam pomóc zaoszczędzić mnóstwo nerwów w przyszłości.

Każdy człowiek chciałby dysponować dużym majątkiem, lecz niestety niektórzy wolą się wzbogacać kosztem innych. Jeśli jesteś biznesmenem, który pragnie inwestować, musisz tym bardziej uważać na takich naciągaczy. Na szczęście w realiach internetu widnieje baza firm, gdzie o wiele prościej jest nam zweryfikować przyszłego kontrahenta.