zastosowanie, rodzaje i budowa

Zbyt wysoka wilgotność to problem, który może spędzić sen z powiek wielu mieszkańcom. Zwilgotniałe mury mogą być przyczyną powstawania pleśni.
Wilgotne ściany to również podniesione koszta ogrzewania, nieprzyjemny zapach bądź poślizgi w pracach remontowych.

Dyski zewnętrzne

Autor: Microsoft
Źródło: Microsoft,myszy
Często najprostszym rozwiązaniem jest kupno osuszaczy powietrza. Które urządzenie wyselekcjonować? Przed sprawunkiem najlepiej zrozumieć z czym tak faktycznie mamy problem oraz jak działa osuszacz. Wilgotność powietrza zależy bezpośrednio od temperatury powietrza. Dzieje się tak dlatego, że w zimnym powietrzu zmieści się mniej wody niż w ciepłym. To dokładnie przez tą własność obserwujemy podniesioną wilgoć w chłodnych piwnicach, a również suche powietrze na strychach. Na wilgotność powietrza w domu ma także wpływ pora roku bądź aura. Zimową porą, gdy włączymy ogrzewanie powietrze może być dosyć mocno przesuszone. Jesienią i wiosną mamy poniekąd do czynienia z kłopotem zbyt dużej wilgoci. Duży wpływ na to czy w mieszkaniu jest wilgoć ma to, jak zostało zbudowane. Problem wilgoci dotyczy szczególnie mieszkań w tak zwanym starym budownictwie, pomieszczeń ze słabą wentylacją oraz znajdujących się nisko. Ponadto łatwiej o wilgotność w zabudowaniach znajdujących się przy lesie, na obszarach podmokłych.
dane

Autor: Verbatim
Źródło: Verbatim
Przed przystąpieniem do jakichś działań wilgoć powietrza warto zmierzyć. Nadmiaru wilgotności możemy się stosunkowo łatwo pozbyć. Pomogą nam w tym tak zwane osuszacze budowlane.

Wychwytują one wodę w postaci lotnej oraz zmieniają ją w płyn odprowadzając do zbiornika czy też kanalizacji. Jesteśmy dzięki niemu w stanie obniżyć wilgotność powietrza nie ingerując przy tym w strukturę domu.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>