Zaczynasz swoją pierwszą pracę? Niezbędne jest ci konto bankowe

Każda osoba, jaka zaczyna swoją pierwszą pracę, powinna pomyśleć nad kontem bankowym. To na nie będzie przelewane otrzymywane wynagrodzenie. Niektórzy posiadają rachunki bankowe na studiach, lecz potem zamykają je, ponieważ wraz z ukończeniem nauki rosną koszty za ich prowadzenie. Kiedy jednak znaleźliśmy zatrudnienie, ciężko jest obejść się bez konta, zatem warto jest dowiedzieć się, jak dobrać właściwą ofertę.

konto w banku

Autor: iStock
Źródło: iStock
Po pierwsze konto bankowe powinno nas kosztować jak najmniej. Najlepsze są rzecz jasna darmowe rachunki, jeśli na przykład co miesiąc zrobimy zakupy kartą na wyznaczoną kwotę. Z czym z reguły wiążą się opłaty? Z przelewami, wypłatami z innych bankomatów czy z poleceniem zleceń stałych. Każdy klient musi zweryfikować oferty kilku banków, by mieć orientację, która z nich jest dla niego nadzwyczaj sprzyjająca.

Po drugie we współczesnych czasach, kiedy Internet rządzi naszym życiem, powinniśmy mieć zdalny dostęp do naszego rachunku (pożyczki (zobacz więcej o ofercie)), aby w każdym momencie móc zweryfikować jego stan bądź zrobić szybki przelew internetowe. Niezmiernie popularne są także aplikacje mobilne, zapewniające sposobność płatności przy pomocą telefonu komórkowego i rzecz jasna bieżącej obsługi rachunku.

Kolejnym tematem jest szansa zarabiania na swoim rachunku, co nie jest opcją zapewnianą przez każdy bank. Choć niektóre instytucje bankowe oprocentowują konta bankowe swoich klientów, to tak naprawdę są to nieduże kwoty, jakie trudno jest spostrzec. Znacznie korzystniejszy jest tzw. cashback, czyli zwrot części wydatków powiązanych z zakupami przy użyciu karty debetowej. Czasem można również liczyć na atrakcyjne prezenty, dlatego dobrze jest śledzić oferty oraz uruchomić konto w momencie, gdy będziemy mogli zdobyć w zamian aparat lub tablet.

Co zrobić, jeżeli już posiadasz konto bankowe (pożyczki (zobacz szczegóły oferty)), ale chciałbyś przenieść się do innego banku? Wystarczy wypełnić dokument w nowej placówce, w jakiej chcielibyśmy mieć rachunek. Ominą nas wszystkie formalności, gdyż zajmie się nimi nasz nowy bank – wraz z poinformowaniem urzędów lub twojego szefa. Pamiętaj, by wyznaczyć wszystkie osoby oraz instytucje, jakie muszą zostać powiadomione o tym fakcie, a nie będziesz musiał borykać się z niepotrzebnymi problemami. Polecamy też pożyczki (zobacz www.smartvest.pl)