wycena obszaru

Domena bywa warta tak wiele, ile jest w stanie zapłacić za nią odbiorca. Wycena domeny jest skomplikowana i dużo zależy od tego, kim jest ewentualny kupujący, także jakie ma projekty. Zamawiając usługę wyceny domeny, dostaniemy orientacyjną sumę, którą można uzyskać za domenę, również opis potencjału wiadomego adresu.

przykładowa strona internetowa na ekranie laptopa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj takie obsługiwanie mieści wiadomości o dopuszczalnym zastosowaniu adresu na rynku polskim i obcym, analizę lingwistyczną, wiadomości o statusie domeny w wyszukiwarkach, również jej sytuacji prawnej.

Jeżeli nie ciekawią nas aż tak skrupulatne informacje, lub po prostu nie chcemy płacić innym za wycenę, możemy zdać się na biegłość innych internautów. W ramach forów dyskusyjnych, zadedykowanych domenom internetowym, lub komputerom, działają działy, w jakich można zapytać o wycenę domeny. Jedną z cech, przesądzających o cenie domeny jest gałąź, w której może zostać wykorzystana.

przeglądanie Internetu

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Wiedza na temat tego, które gałęzie odpowiednio płacą za domeny na pewno bywa potrzebna, jednakże w wyznaczeniu konkretnej wartości wywoławczej pomaga konfrontacja z analogicznymi domenami, zbytymi w przeszłości. Nie zawsze ta wiedza jest przystępna. W wielu przypadkach strony transakcji wolą zostawić ją dla siebie, niemniej są serwisy internetowe, jakie sporządzają tego typu zestawienia.

Jeśli zapoznanie się z wartościami odrębnych domen niedużo nam powiada i wciąż nie jesteśmy pewni, ile powinniśmy dostać za nasz adres na rynku pochodnym, należałoby zapytać o pogląd innych. Wycenę domen oferują niektórzy rejestratorzy domen, oraz brokerzy handlujący na rynku wtórnym.

Ostatecznie chcąc zrozumieć koszt swojej domeny, zawsze można zdać się na wolny rynek i wystawić ją na licytacji internetowej. W necie funkcjonuje parę giełd domen, zapewniających taką możliwość. Wskazane jest jednakże wiedzieć, że na giełdach domen, kupcami są najczęściej inwestorzy domenowi, zaintrygowani jak najtańszym kupnem adresu. Wyższą zapłatę jest możliwość dostać sprzedając domenę osobie, jaka potrzebuje jej do realizacji rzeczowego pomysłu. Wycena domeny na rozmaitych przyrządach nie będzie do końca pewna i będą się od siebie różniły