Wszędzie ta nowa technologia – czy warto audiobooków podróżniczych i przewodników

W obecnych czasach coraz popularniejsze stają się audioksiążki z gatunku podróżniczych. Literatura ta w obu opcjach: papierowej i do słuchania jest ostatnio modna. Być może przyczyną takiego właśnie stanu rzeczy jest to, iż literatura podróżnicza i przewodniki audiobooki przenoszą nas w świat i miejsca odległe, barwne i to w cenie biletu do kina!

audiobook

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com
Literatura podróżnicza i przewodniki audiobooki w wersji do słuchania mają ten atut iż szukaniem oryginalnych mieszkańców jakiegoś ciekawego miejsca oraz najbardziej ciekawych zakątków zajął się już autor. My wygodnie siadamy w fotelu i delektujemy się książką.

Zainteresowała Cię prezentowana kwestia? Kliknij zatem ten link i zobacz więcej na stronie (https://magicplay.pl/?237,pl_drifty-chase). Tamte publikacje również Cię żywo zaintrygują.

Bawimy się przy tym lepiej lub gorzej w zależności od zdolności opowiadacza. Dla porównania warto wysłuchać kilku autorów opisujących tę samą część świata. Znajdziemy tak postępując naszego ulubionego pisarza. Poza tym obraz ciekawiącego nas regionu będzie bardziej pełny, przez co bardziej prawdziwy a to jest ważne w literaturze podróżniczej i przewodnikach audiobookach (poza rzecz jasna funkcją rozrywkową tego gatunku literackiego).

Jako przykład przytoczę książki dwóch pisarzy – Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski pisząc dokładnie o tym samym miejscu zwracają jednak uwagę czytelnika na różne rzeczy i zjawiska. Dla przykładu pan Cejrowski w mojej opinii jest w swych opowieściach mniej emocjonalny, trzyma się gatunku reportażu bardziej niż pani Pawlikowska, która to zwraca uwagę bardziej na duchową stronę tego co ją spotyka. Wojciecha Cejrowskiego z kolei interesują bardziej przemiany które są skutkiem rozwoju cywilizacji. Obojga podróżników cechuje niesamowite poczucie humoru. Forma audio daje czytelnikowi jeszcze tę atrakcję, że możemy usłyszeć odgłosy przyrody, których oczywiście nie znajdziemy w naszym ogrodzie albo w pobliskim parku.

audiobook

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże nie tylko rozrywką człowiek żyje. Czasami musimy lub mamy ochotę uczyć się obcego języka (audiobooki z nauka języków obcych). Mamy tutaj temacie bardzo wiele metod: programy multimedialne, książki tradycyjne albo też audiobooki do nauki języków. Podręczniki w takiej formie możemy dostać na przeróżne sposoby: albo w formie samodzielnych wydawnictw lub są one także dołączane do materiałów edukacyjnych szkół językowych prowadzących nauczają w trybie tak zwanego e-learningu.

Gdy już poduczymy się jakiegoś języka by później wyruszyć w podróż śladami wielkich podróżników, możemy się rozerwać przysłuchując się powieści sensacyjnej i grozy oczywiście jako audiobook, albo też zanurzyć się w świecie poezji w który przeniosą nas popularni aktorzy dzięki swym wspaniałym interpretacjom zawartym w audiobookach z gatunku poezja. Wybór mamy ogromny!