Właściciel pisząc regulacje dla swojego e-sklepu, musi zaznajomić się z aktualnymi przepisami

Sklepy sieciowe robią się coraz popularniejsze jako miejsce dokonywania zakupów, stanowiąc alternatywę i konkurencję dla typowego handlu. Decyduje o tym przede wszystkim funkcjonalność. Mimo tego zarówno konsumenci, jak i właściciele sklepów internetowych narzekają na pewne niedogodności charakterystyczne dla transakcji elektronicznej.

zasady zakupów internetowych

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Kupujący pragnęliby być lepiej obsługiwani przez dobrze poinformowanych doradców infolinii. Brakuje im dokładnych opisów produktów i rzetelnych fotografii. Pragnęliby także unikania przykrych zdarzeń powiązanych ze zwrotem lub reklamacją towaru. Z drugiej strony sprzedawcy skarżą się na kontrahentów nadużywających swoich praw, na przykład rezerwujących artykuły, których nie chcą potem odebrać.

W ostatnim czasie wyjątkowo trudnym procederem, zwłaszcza dla niedużych sklepów, stało się pozywanie do sądu właścicieli, którzy błędnie napisali instrukcję sklepu (prawo w zakupach internetowych).

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź ten link (https://www.mojekonferencje.pl/aktualnosci/mojekonferencje-pl-patronem-medialnym-hotel-marketing-conference-2019-w-poznaniu), a dowiesz się większą ilość informacji, które Cię bardzo zafascynują.

Niektórzy radcy prawni lub instytucje wyrażające ochotę obrony praw klientów, znajdują błędne zapisy i składają doniesienie o o przekroczeniu uprawnień. W takim momencie sprzedawcy szukają różnych rozwiązań, usiłując na przykład ukrywać instrukcję sklepu przed wyszukiwarkami lub w ogóle nie wywieszając go na stronie i przedkładając go dopiero na wyraźne życzenie przyszłego konsumenta.

sklep internetowy

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Mocodawca nie pozostawia jednak wątpliwości co do tego, że właściciel sklepu musi posiadać regulamin placówki i wykładać go do wglądu kontrahentom. Według zapisów aktu prawnego sporządzony przez usługodawcę regulamin, musi zawierać rodzaje i zakres świadczonych usług, warunki wykonywania tych usług, wymagania techniczne oraz zakaz dostarczania treści bezprawnych, wymogi podpisywania i odstąpienia od umów oraz proces postępowania reklamacyjnego. Niemniej jednak napisanie prawidłowego regulaminu sklepu, sprawia przedsiębiorcom wiele trudności. W sytuacjach wątpliwych warto skorzystać z doradztwa kancelarii prawnej. Zamierzając skorzystać z takiego wsparcia, warto mieć szkicowy regulamin e-sklepu.