W jaki sposób wybrać właściwy komputer stacjonarny do gier?

Wybierając komputer do gier należy zwrócić baczną uwagę na parę ważnych rzeczy. Jeżeli potrzebujemy mieć faktycznie dobry komputer stacjonarny do gier to bezsprzecznie musimy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Komputer, jaki ma służyć do grania nade wszystko musi mieć właściwą kartę graficzną, mocny procesor, pamięć RAM, oraz także funkcjonalny zasilacz oraz chłodzenie.

rozrywka

Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwa karta graficzna w kompie oddziałuje na lepsze rezultaty wizualne wyświetlane na ekranie monitora. Kolorystyka oraz (serwis internetowy) jej jakość jest wtedy na najwyższym poziomie, a takie szczegóły są ogromnie ważne w trakcie grania w gry. Najnowsze gry komputerowe czasami są niezwykle wymagające, wobec tego jeżeli chcemy, żeby nasz komputer nadawał się nie jedynie na starsze, lecz również nowsze edycje gier – wybierzmy dobrą kartę graficzną. Musimy również zwrócić uwagę na procesor, gdyż mocny procesor (podobnie jak karta graficzna) wpływa na otrzymanie lepszej jakości. Pożądane byłoby wybrać kartę i procesor, jakie będą charakteryzować się pokrewnymi parametrami i będą ze sobą zgodne. Wyśmienite komputery do gier powinny mieć też odpowiednią pamięć RAM – oferta na która wpływa na efektywność gier oraz ich płynność. Ważnym elementem jest również chłodzenie komputera, jakie pozwala na utrzymanie niskiej temperatury wszystkich podzespołów. To ważny element, szczególnie jeśli gramy długo oraz nagminnie. Chłodzenie winno odbywać się wewnątrz obudowy kompa, oraz także osobno na karcie graficznej oraz – kliknij tutaj – przy procesorze.

poczytaj o szczegółach

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Zasilacz jest również ważnym podzespołem. Kupując zasilacz do komputera, powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc, jaka powinna być dobrana do karty graficznej i do procesora. Sprawność zasilacza oddziałuje na ilość energii, jaka jest dawana do podzespołów, w związku z tym powinno się wybrać stosowny zasilacz o dobrych parametrach technicznych. Ponadto zasilacz także powinien mieć oddzielne chłodzenie. Na rynku znajdziemy dziś okazały wybór podzespołów ofiarowanych do komputerów do gier.