W jaki sposób można niezwykle szybko dobrać poszczególne elementy kupowanego komputera?

Komputer to skomplikowane urządzenie, które może służyć do mnóstwa różnorodnych zadań. Może być to nauka czy zwyczajnie rozrywka. Przez wzgląd na inny charakter tych czynności, komputer powinien posiadać różnorodne właściwości różnych składników.
Przykładowo komputer do rozrywki powinien posiadać właściwą kartę graficzną, duży dysk twardy i dużo pamięci RAM.

kontrola

Autor: Dion
Źródło: http://www.flickr.com
konfigurator komputera stacjonarnego

Autor: Dushaun

Komputer używany do prac biurowych nie musi posiadać już tak wygórowanych parametrów, jednak trzeba pamiętać o tym, że im bardziej innowacyjne mamy aplikacje, tym bardziej znaczące one stawiają wymagania. Dlatego też użytecznym narzędziem dostępnym w wielu sklepach ze sprzętem komputerowym okazuje się być tzw. konfigurator komputera stacjonarnego. Można dzięki niemu dobrać właściwe elementy tak, aby całość jak najlepiej mogła spełniać nasze wymagania. Mogliby z niego korzystać zarówno informatycy, jak i osoby nie posiadające specjalistycznej wiedzy.
Taki konfigurator komputera stacjonarnego w początkowym etapie mógłby zapewniać wybór rodzaju czynności, do których będzie finalnie wykorzystywany komputer. Potem można dobierać parametry poszczególnych części, zatem procesora, rodzaj karty graficznej czy też wielkość dysku twardego. Moglibyśmy również dobrać jaką chcemy mieć nagrywarkę czy też kartę sieciową lub obudowę. Poza tym moglibyśmy wybrać typ tzw. urządzeń peryferyjnych, przykładowo głośników. Przy jakimkolwiek urządzeniu wyświetlana jest jego cena. Naturalnie przez cały proces konfiguracji sprzętu widoczna jest też opłata końcowa.

Kierowanie się jedynie ostatecznym kosztem nie jest jednak dobrym pomysłem, ponieważ komputer kupowany jest zazwyczaj na dłuższy czas, więc powinien mieć jak najlepsze właściwości wszystkich elementów.