Użycie farbek do celów wychowawczych oraz terapeutycznych

Farbki do malowania palcami to farbki wodne o spoistości galaretowatej, nieszkodliwe i łatwe do czyszczenia. Farby te nadają się do malowania na delikatnym, jednak wytrzymałym papierze i na brystolu.Zastosowanie farbek do celów edukacyjnych i terapeutycznych wykorzystywano dawno temu.

przejdź do www

Autor: Latia Boykin
Źródło: http://www.flickr.com

Metoda szybko pozyskała ogromną popularność pośród wychowawców, psychologów, lekarzy, którzy dojrzeli jej cenne i trudne do dokonania różnymi sposobami walory.

Chcesz poszerzyć swoją znajomość rzeczy z tego zakresu? Z tą dewizą opracowaliśmy następny wpis na nowej witrynie – ciekawa informacja (https://www.centrumwygody.pl/weze/zestawy) czeka tam na Ciebie.

Ze względu na prostotę użycia i pełną nieszkodliwość, farby do malowania palcami całkowicie przydają się do zapoznania dziecka z techniką malowania. Polecane dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Podstawową cechą zastosowania farb jest to, że przynosi ona maluchowi duże potencjały wyrażenia się przy najmniejszych wymaganiach dotyczących umiejętności i sprawności technicznych. Jest jedną z najlepszych procedur uwalniania swobodnej ekspresyjności twórczej.

Sposób malowania dziesięcioma palcami przy pomocy farby do malowania palcami – strona – może być rozważana jako fragment programu wychowawczego dla dzieci, prolog do twórczości plastycznej. Trudno wyobrazić sobie dziecko, które zdołałoby odmówić sobie takiej zabawy jak malowanie palcami. Jest to jeden z detali całkowitej integracji sensualnej u dziecka. Podłożem funkcjonowania dziecka jest jego zdolność doznawania świata za pomocą wszelkich zmysłów. Malowanie palcami zapewnia mu taką sposobność, a przy tym jest wielką radością.

farby

Autor: Debbie Hallsworth
Źródło: http://www.flickr.com
Przed przystąpieniem do zabawy z przeznaczeniem farby do malowania palcami, wypada w właściwy sposób przygotować przestrzeń pracy dla malucha.wejdź do serwisu koszulki dziecięce z nadrukiem koszulki dziecięce z nadrukiemSpory arkusz szarego papieru powinno się rozwinąć na stoliku zgodnie z myślą dziecka, jednak tak, by nie obejmował całego blatu. Istotne, żeby stolik nie stał przy ścianie, dzięki czemu dziecko będzie miało do niego dostęp z każdej możliwej strony. Podobnie istotny jest także sposób umieszczenia farb. Wszelkie zabarwienia winny zostać ułożone w odrębnych miseczkach, do jakich zmieści się cała rączka dziecka. Używając farby do malowania palcami, kształtujemy pociechy manualnie, ich wyobraźnię, również wyzwalamy ich emocje.