Urządzanie małego mieszkania w stylu skandynawskim – ciekawe wskazówki

Ważnym pomieszczeniem w domu jest przedpokój. Jest on także bardzo problematyczny. Korytarz stanowi wizytówką domu, po jego urządzeniu możemy określić to, jak wygląda całe mieszkanie co zobaczymy dalej. Ważne, by zrobił dobre pierwsze wrażenie.

przedpokój

Autor: Skagerak
Źródło: Calvado.pl
Olbrzymim problemem w urządzeniu korytarza stanowi jego wielkość. Jest to zwykle pomieszczenie wąskie, w którym należy kilka razy się zastanowić czy wstawić jakiś nie potrzebny ozdobnik. Przedpokój ma być oczywiście urządzony w podobnym stylu jak reszta mieszkania, albo przynajmniej jego wygląd powinien w jakimś stopniu powiązany jest z tym co zobaczymy przechodząc dalej.

Jednym ze stylów w jakim możemy zaaranżować mieszkanie, w tym przedpokój jest styl skandynawski. Sposób ten ma parę wyznaczników, które musimy uwzględnić planując przedpokój. Przedpokój w stylu skandynawskim powinien przede wszystkim być jasny. Po wejściu do domu nie możemy mieć wątpliwości, że stanowi ona barwa zdecydowanie dominujący. Ściany i drzwi powinny być z naturalnego drewna, a podłogi wykonane z jasnego drewna, albo płytek. Przeczytaj więcej szczegółów: odwiedź witrynę

Gdy mamy w planie uniknąć nudy, warto przełamać biel kolorowymi bibelotami, byle nie przesadzić. Barwne mogą być np. wieszaki, pamiętajmy jednak aby nie miały zbyt wielu ozdób. Także ramy lustra, które jest ważnym elementem korytarza w stylu skandynawskim, może być w ostrzejszym kolorze.

Dzisiaj naprawdę ciężko odnaleźć jest cenne dane, więc zgłąb praktyczne źródła (http://www.brumet.com.pl/), które przyciągną Twoją uwagę.

Dość modne i często wykorzystywane w tym modelu wykończenia mieszkań są też czarno-białe dywaniki. Więcej ciekawych informacji:

Przedpokój, oświetlenie Tango od firmy SKOFF

Autor: SKOFF
Źródło: SKOFF
Wielką zaletą tego stylu jest to, że łatwo możemy optycznie zwiększyć wnętrze. Korytarz zazwyczaj jest dość niewielki, a kolor biały sprawia, iż wnętrze wydaje się dużo większe. W dodatku jest również jaśniejsze, a raczej rzadko spotykamy okna w korytarzu.