Telewizor plazmowy, telewizory LED i LCD – jaki ma najlepsze parametry?

Już czas aby zmienić odbiornik telewizyjny na nowszy? Zastanawiasz się czy kupić telewizor z działu telewizory plazmowe, telewizory led czy telewizory LCD? Przedstawione porównania pomogą Ci dokonać trafnego zakupu, przybliżając wady i zalety wymienionych telewizorów. W celu uzyskania szerszych informacji dotyczących konkretnych modeli polecamy obejrzeć ofertę jaką ma sklep internetowy rtv.

Przy zakupie telewizora istotna jest wielkość ekranu, jasność oraz trwałość.

Również możemy zasugerować się producentem, najbardziej znane są telewizory panasonic, tv samsung, telewizory lg, które przedstawiają ostatnio nowe telewizory 3D, jak również często kupowane są telewizory sony.

Często występującą wadą telewizorów plazmowych jest tworzenie się miejscowych wypaleń na powierzchni ekranu. Może to mieć miejsce przy zbyt długim eksponowaniu tego samego miejscowego logo stacji telewizyjnych. Producenci telewizorów plazmowych aby zapobiec temu zjawisku stosują powolne, praktycznie nie zauważalne dla użytkownika przesuwanie całego obrazu.
W matrycach telewizorów LCD wypalają się zazwyczaj pojedyncze piksele, podczas gdy w telewizorach plazmowych są to całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.

W telewizorach LEDowych dzięki technice działania diod i dość szerokim spektrum barw obraz jest niezwykle wyraźny. Telewizory te mają bardzo realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz półcieni. Ważną zaletą telewizorów wykonanych w technologii LED jest duża stabilność obrazu. Pobór energii w tych TV jest znacząco niższe, a trwałość ekranów LED wyraźnie jest większa od trwałości jakie mają ekrany LCD.

Wraz z popularyzacją kina 3D, nadeszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w zwyczajnych telewizorach. Z pewnością minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce powszechnie stosowanych standardem, jednak na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory mają je w swojej ofercie firmy Samsung, LG oraz Panasonic

Specyfikacje i dane techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie parametrów nie jest prostym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją dobrego zakupu.

Telewizory marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Wybór wielkości ekranu zależy od Twoich potrzeb, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując nowy tv 32 cale czy inny zwróć uwagę również na format obrazu. Najpopularniejsze formaty to format panoramiczny i format tradycyjny. Dodatkowo ważna jest również jego rozdzielczość – im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany na ekranie. To ten parametr ma decydujące znaczenie na jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych cech takich jak jasność, kąt widzenia, czas reakcji matrycy oraz częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niesamowicie interesujący artykuł, zatem nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (http://www.c-l.pl/narzedzia/), a z pewnością odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Za każdym razem musi być dobrze zaplanowany, aby zakupiony sprzęt dobrze sprawował się przez lata.

Źródło: