Technologia nasza prozaiczna

Jeśli mówimy o rynku, jaki najbardziej błyskawicznie się rozwija to na pewno w ścisłej czołówce jest branża technologiczna. To co się wydarzyło w ostatnich kilku latach można zdefiniować prawdziwym „boomem”.

Pisanie na klawiaturze

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dużo nowatorskich inicjatyw, fantastyczne wynalazki i komputery, a w ostatnich latach aplikacje. Czas w technologii ([poznaj rfid uhf) odmierzany jest zdecydowanie szybciej niż w normalnym życiu. Któż jeszcze wspomina ogromne, kanciaste telefony komórkowe, a takiego rodzaju istotnie były, kiedyś zaś marzyło się o nich. Dzisiaj co najwyżej nadają się tylko do jakiegoś muzeum.

W rzeczywistości, rewolucja rozpoczęła się od kiedy pojawił się Internet. To on wszystko zmienił nie pozostawiając wątpliwości, kto będzie rządził w przyszłości. Tak naprawdę, początki nie były łatwe, był nawet taki czas, kiedy wieszczono globalnej sieci upadek, lecz jak się okazało były to jedynie, niepodparte żadnymi wiarygodnymi faktami brednie. W dzisiejszych czasach życie bez Internetu jest jak życie gdy brak powietrza. Może to zbyt

Laptop na stole kuchennym

Autor: Ishai Parasol
Źródło: http://www.flickr.com

wielka przesada, ale popatrzmy jak przez ostatnie dekady uzależniliśmy się od wyszukiwarki, która wszystko dla nas znajdzie, od dokonywania zakupów w sieci, do podtrzymywania kontaktów, które gwarantują nam portale społecznościowe.

Ciężko także sobie wyobrazić niektóre sfery życia bez aplikacji. Dopiero obecnie można się przekonać, jak te drobne urządzenia, jak smartfony czy tablety (kliknij) ułatwiają codzienne życie. Wyposażone w darmowe (lub płatne) aplikacje są w stanie pomagać w każdej sferze życia. Co do internetu to ciężko odnaleźć miejsce na ziemi, gdzie nie istnieje Internet. Oczywiście, są ludy, które nie wiedzą nawet, co to jest telewizor lub radio, niemniej to są zamknięte środowiska, ciężko jednak znaleźć kraj, gdzie usługi internetowe byłyby bardzo ciężko dostępne. W jednym kraju jest lepiej, w drugim gorzej, niemniej prawie wszędzie można się spodziewać, że połączymy się ze światem za pomocą Internetu.

W tym nowym świecie powstały wielkie firmy i wspaniałe idee. Jedną z nich jest na pewno sposób prowadzenia firmy Apple przez Steve Jobsa. Chociaż ten wybitny przywódca już nie żyje, to po dzień dzień przywołuje się jego postać, jako wzór do naśladowania dla wszystkich, którzy chcą kreować porywające narracje o danej marce. Nie dziwne, iż komputery Apple (przykładowe produkty) cieszą się dzisiaj wielkim zainteresowaniem, sama firma Apple to obiekt kultu wielu ludzi. Jak się kupuje komputer tej marki to nie dokonuje się zwykłej transakcji, kupuje się pewien styl życia, który tak pięknie zreferował Steve Jobs.