Szkolenia on-line dla pracowników – czy dobrze korzystać z tej formy szkolenia pracowników w swojej firmie?

Nie od wczoraj wiadomo, że największym kapitałem właściwie każdej firmy są pracujący w niej pracownicy. Jednocześnie o kapitał ludzki należy stale dbać, więc mądry szef bez wątpienia nie będzie ciągle zatrudniał nowych osób, lecz dbał o pracowników, którzy są już zatrudnieni w firmie.

filmy korporacyjne

Autor: Jeff Wilcox
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj dbamy o rozwój swych pracowników, organizując dla nich różnego rodzaju kursy czy wysyłając ich na tego typu kursy i opłacając je co najmniej częściowo.

Interesujesz się owym działem? Przeczytaj zatem dalej kable producent o tym punkcie w nowym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Dzisiaj przyglądamy się szkoleniom online – czy warto korzystać z takiej firmy szkoleń?

dokument

Autor: Nokia
Źródło: Nokia
Jak wygląda szkolenie on-line w praktyce?

Zazwyczaj szkolenia internetowe polegają na oglądaniu przez pracownika różnego rodzaju prezentacji, zawierających w szczególności filmy instruktażowe filmy instruktażowe. Później kursant powinien odpowiedzieć na kilka pytań, które sprawdzają jego wiedzę nabytą w trakcie takiego szkolenia. Zwykle większość firm organizujących szkolenia online wystawia pracownikowi dyplom ukończenia takiego szkolenia – część z nich jest honorowanych nawet na całym świecie, zatem bez wątpliwości dobrze wybrać taką firmę, która ma uprawnienia do przeprowadzania szkoleń on-line i wystawienia takich właśnie certyfikatów.
Jak znaleźć odpowiednią firmę?
Filmy korporacyjne można dzisiaj znaleźć praktycznie wszędzie w sieci, w licznych przypadkach również za darmo . Jeżeli jednak pragniesz zorganizować dla swych pracowników naprawdę sensowne szkolenie, wtedy bez wątpienia powinieneś rozejrzeć się za płatną ofertą.

Jednocześnie pakiet w takich wypadkach jest o wiele większy – firma robi certyfikaty czy zapewnia wsparcie specjalisty on-line, którego kursanci mogą zapytać właściwie o wszelkie nurtujące ich kwestie.