Sekret dobrej reklamy w internecie- serwisy społecznościowe oraz mechanizmy rządzące nimi

Internet jest narzędziem, dzięki któremu możemy kontaktować się z innymi tudzież poszerzać swoją wiedzę. Może być też świetnym narzędziem do reklamowania naszych firm czy też usług.

Reklama w internecie ma bardzo dużo zalet, ale często także bardzo denerwuje użytkowników internetu.

facebook w laptopie

Autor: Impassion Afghanistan
Źródło: http://www.flickr.com

Duża część z nas nie ma pojęcia jak szeroką skalę ma wirtualny monitoring Poczta elektroniczna nierzadko zasypywana jest wiadomościami reklamowymi, które otrzymujemy na naszego maila na przykład w wyniku podania adresu w formularzu, w trakcie rejestracji konta przykładowo w sklepie internetowym. Więcej informacji o monitoringu poczty możesz znaleźć tutaj: monitoring poczta. Wiele z reklam zupełnie nas nie interesuje i z chęcią pozbyliśmy się tego problemu na zawsze. Tajemnicą dobrej reklamy jest to, aby działała z korzyścią dla klientów. Z pewnością choć raz spotkaliśmy się z sytuacją, w której po kilkukrotnym wyszukiwaniu frazy w internecie, na Facebooku zaczęły się pojawiać reklamy związane z wprowadzaną wcześniej frazą. Takie inteligentne dopasowanie reklam do potrzeb użytkownika może przerażać, jednak jest niezwykle skutecznym narzędziem reklamowym.

mężczyzna przy laptopie

Autor: Tim Pierce
Źródło: http://www.flickr.com

Facebook jest najbardziej popularnym portalem społecznościowym, z tego powodu właśnie to w nim najlepiej rozwija się reklama. Jednym z najistotniejszych algorytmów tego portalu jest Edge Rank, który wpływa na to co pojawia się na tablicy użytkownika (więcej na ten temat: alerWEB). Zależnie od jakości postu i jego tematu może on trafić na tablice konkretnego grona użytkowników. Znajomość funkcjonowania tego algorytmu może nam pomóc przykładowo w rozwinięciu naszego fanpage’a.

Wpisy o wysokim poziomie Egde Rank to te, które są interesujące dla użytkownika a także poruszają tematy zachęcające do rozmowy. Świetnym rozwiązaniem będą na przykład posty zawierające grafikę a także maja formę pytań. Zaangażowani użytkownicy chętnie odpowiedzą nam na pytania co to jest mem czy też jakie są ich sposoby na poprawę sytuacji politycznej- istotne jest trafienie treścią to określonego grona odbiorców, których uwagi potrzebujemy. Dlaczego jest tak ważny w marketingu? Zobacz: co to jest mem.

Reklama w internecie może przynieść wiele korzyści. W dodatku dzięki takim algorytmom jak przykładowo Edge Rank można liczyć na zwiększenie liczby zainteresowanych użytkowników a także fanów naszej marki lub naprawa laptopów – Dr Laptop firmy. Warto więc z nich skorzystać, żeby uzyskać popularność w sieci i poza jej zasięgiem.