Profesjonalne nagrywanie filmów – jakie urządzenia warto zakupić?

W dzisiejszych czasach niezwykle popularne są krótkie formy filmowe zamieszczane na znanych portalach. W związku z tym ludzie prześcigają się w nietuzinkowych pomysłach na interesujące videoblogi, filmiki czy inne krótkie formy. Prócz przekazu zdecydowanie najważniejsza jest również jakość.

bmx

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
O wiele lepiej ogląda się obrazy o wysokiej jakości. Warto przywiązywać do tego wagę. Z dnia na dzień coraz większą popularnością cieszą się relacje z podróży, rejestrowanie ciekawie spędzonego dnia czy ekstremalnych sportów – jakim sprzętem nagrywać?

Jeśli cały dzień mamy zamiar chodzić z aparatem, pokaźnych rozmiarów i ciężkie sprzęty mogą być dość kłopotliwe. W związku z tym prawdziwym hitem są niewielkie przenośne kamerki, które wytrzymają wiele zjawisk atmosferycznych i innych utrudnień. Mowa tu na przykład o GoPro Hero. Bez problemu przyczepimy są do pasów na dłoni, klatce piersiowej albo na kasku. Jest naprawdę lekka. W dodatku działa także pod wodą. Nagrywanie takim sprzętem to prawdziwa przyjemność. Jeżeli wykonujemy naprawdę ciekawe produkcje, prawidłowym (ale bardzo drogim) gadżetem będzie również pilot wi-fi, który może sterować kilkoma urządzeniami. Za pomocą takich urządzeń można zarejestrować coś naprawdę niesamowitego. To nie wszystko! Jeśli chcielibyśmy wykonywać ujęcia z góry, idealny będzie quadrokopter (DJI Phantom), do którego można zamontować GoPro Hero. To zarządzane przy pomocy pilota urządzenie sprawi, że bez problemu uniesiemy naszą kamerę do góry i zrobimy doskonałe ujęcia. Ma ono bardzo dużo zautomatyzowanych ułatwień, na przykład sygnalizację rozładowania, produkt samodzielnie zlatuje na nawierzchnię, powoli, aby nie dokonać uszkodzeń. Dodatkowo świecące diody pozwalają nam widzieć, w jakich miejscach jest dokładnie quadrokopter i w którą stronę się ustawił. Dwa omówione urządzenia staną się na pewno idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce nagrywać niesztampowe obrazy i rejestrować wydarzenia w sposób naprawdę niezwykły. Oczywiście zakup należy dobrze przemyśleć, ponieważ sprzęty są kosztowne i jeśli nie mają być ciągle używane, nabycie może okazać się stratą pieniędzy.

zajrzyj pod ten link

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Jasne jest, że tego rodzaju urządzenia (zobacz) są odpowiednie nie tylko dla osób, które tworzą filmy na użytek Internetu, jednakże taka działalność rozwija się aktualnie naprawdę bardzo szybko, w związku z tym powstające projekty muszą być bardzo ciekawe, żeby zostały dostrzeżone. W dodatku profesjonaliści przywiązują dużą uwagę do jakości swoich dzieł, tym samym używany sprzęt jest coraz lepszy. Jeśli robimy coś z pełnym zaangażowaniem, na pewno zostaniemy dostrzeżeni, a zwykła pasja może stać się także sposobem na życie. To niesamowita okazja, aby spróbować spełnić swoje marzenia.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>