Powitaj wiosnę we wnętrzach

Za chwilę wiosna zapuka do naszych domów. Czas najwyższy na wiosenne dodatki i odmianę wnętrz. Rezygnujemy z zimowej monotonii w naszych wnętrzach i wprowadzamy do nich świeży powiew wiosny. Radzimy za sprawą paru pomysłów odmienić swój dom na wiosnę.

Świeczniki Twilight

Autor: Stelton
Źródło: www.smakprostoty.pl
Miejsce suchych bukietów niech zajmą bukiety pachnących, barwnych kwiatów. Kiedy na zewnątrz jeszcze ponuro i nijako, możemy ”zorganizować” wiosnę w oknie. Należy tylko zawiesić nieduże butelki oraz flakony w oknie (alglas.pl/) do którego lubi zaglądać słońce.

Ale to nie koniec, wieczorem aby spotęgować efekt, możemy ustawić na parapecie świeczniki czy tealighty. Ta prosta, kolorowa dekoracja, powstała w parę chwil wprowadzi do wnętrza fantazyjny klimat – zobacz więcej.

Wraz z wiosną dobrze jest wymienić niektóre obrazy, plakaty i ramki na zdjęcia – wspaniały element dekoracji. Prawidłowo dobrane ramki będą zwieńczeniem naszych dekoratorskich zapędów, wprowadzą szczyptę koloru oraz modnego stylu . A może by tak skomponować rodzinną galerię? To niedrogi, a przy tym niesamowicie uroczy sposób na odmianę wnętrza. Aluminiowe, choć wyglądają szalenie elegancko, nie wprowadzą domowej atmosfery. Najlepiej wybrać drewnianą, która będzie emanować domowym urokiem. Natomiast ramki w szalonych barwach najlepiej sprawdzą się w pokoju dziecka – tam także zaprośmy wiosnę.

ramka na zdjęcia

Autor: pabloverdugo
Źródło: http://www.flickr.com
Czas na ciemne poduszki oraz ciepłe narzuty już minął. Zastępują je pastelowe kolory i lekkie materiały. Tak jak projektanci stroją modelki w zwiewne sukienki dodając do stylizacji ciężkie buty, tak w domu możemy łączyć jedwabie z tkaninami parcianymi. W związku z tym warto eksperymentować z gatunkiem tkanin. Nie musimy wymieniać wszystkich poduch, zasłon i pokrowców. Czasem wystarczy dodać parę nowych elementów. Istotne jest, w jakim celu tkaninę wykorzystamy. Na fotele, sofy lub inne obicia idealna okaże się mocna i trochę sztywniejsza, najlepiej tkana w różnych kierunkach – wówczas nie nie ma obawy, że rozejdzie się na szwach a przy tym jest niepodatna na uszkodzenia. Na sofę wystarczą nowe, odpowiednio dopasowane poduszki. Może w kwiaty albo kolorowe motyle?

|