Polecane obiektywy firmy Sigma

Pierwsza lustrzanka nie musi być jakimś niezmiernie cennym urządzeniem. Idzie wszak o to, aby przyuczyć się wykonywać fotografie, ale równocześnie również nie startować od najwyższej półki cenowej.
Lustrzanka dla amatora powinna być dobra jakościowo, lecz niekoniecznie kosztowna.

Najlepiej, gdyby cechowała się wysokim stosunkiem jakości do opłaty. Fabrykanci przez cały czas wprowadzają na rynek coraz to nowsze przyrządy oraz automatycznie spada cena przeszłych modeli. Lustrzanki są współcześnie nadzwyczaj modnymi produktami, nierzadko pojawiają się na nie promocje czy też możliwość otrzymania kodu rabatowego. Niemniej jednak taką najprostszą lustrzankę zdołamy zakupić już od ok. 1300 złotych. To mało biorąc pod uwagę fakt, że sprzęt dla doświadczonych fotografów kosztuje nawet 25 tysięcy zł. Lecz czy taka najtańsza lustrzanka jest w ogóle warta zachodu? Niekoniecznie. Nawet dla początkującego fotografika może być to zbyt mało. Szczególnie wtedy, kiedy nastawia się on na rozszerzanie własnych umiejętności. Nabywając najprostszy jak też najtańszy aparat, dostajemy jakość tylko cokolwiek większą od jakości zwykłego, kompaktowego aparatu cyfrowego. Właściwie nie zdołamy wówczas „rozwijać skrzydeł” a także uzyskać dostatecznej jakości samych ujęć, a o komforcie fotografowania już nie mówiąc. Dlatego też takie zdroworozsądkowe podejście nakazuje, żeby kupić aparat z przedziału cenowego 2,5-4 tysiące złotych. Taka wartość zagwarantuje, że kupna nie będziemy żałowali. Polecane obiektywy to przykładowo Sigma 24-70.
sigma 18 200 dc os

Autor: Kingston Technology
Źródło: Kingston Technology
Lustrzanka odróżnia się znacznie od kompaktowego aparatu i ta różność polega również w głównej mierze na o wiele wyższej wadze. Sam korpus aparatu, o ile jest odpowiednio wykonany, jest w stanie ważyć ponad kilo. Drugie tyle może stanowić waga obiektywu Sigma 18 200 dc os.

2 kilogramy to może nie jest jakoś niesłychanie dużo, lecz przy dłuższym fotografowaniu może to powodować problem.

Jeżeli masz ochotę pogłębić swoją wiedzę na opisywany temat, to przejrzyj nowy materiał, który zapewne będzie dla Ciebie bardzo ciekawy.

Trzymanie na pewnej wysokości dowolnego obciążenia, jest po prostu męczące, dlatego też kupując lustrzankę, trzeba zwrócić uwagę na to, żeby była w miarę lekka.