Okres lata to doskonały moment na uczynienie wymarzonego zakupu

Lato to nie wyłącznie plażowanie, spacerowanie jak i różnego typu imprezy, to głównie czas przecen i konsumenckiego szaleństwa.
Choć współcześnie przeciętny klient jest zdolny sobie pozwolić na o wiele więcej niż dawniej, to i tak przewaga z nadzieją wyczekuje na letnie zniżki cenowe.

dokument

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

W okresie letnim wydajemy znacznie więcej, chcąc sobie pofolgować konsumencko. I dobrze zresztą, kiedy powszednia zalatana rzeczywistość bardzo daje się we znaki dobrze jest sprawić sobie drobny lub poważniejszy prezent. Einkauf najlepiej można przetłumaczyć z języka niemieckiego jako zakup. Jednak wydźwięk tego słowa jest o wiele szerszy. Einkauf to nie jedynie kupno jakiegoś towaru lecz również uczucie radości, które jest z nim związane. Bo to właśnie planujemy kupić w lato – radość i ucieczkę od monotonnej codzienności. Bez znaczenia czy będzie to egzotyczny masaż, nowe buty, sportowe gadżety lub wyjazd za granicę konsumencki einkauf ogarnia to wszystko. Doskonałym przykładem wydarzenia na który wyczekują konsumenci – albo ich konkretna grupa jest Steam Summer Sale, czyli okres gdy gracze mogą nabyć różnego typu gry komputerowe z sporym upustem, który potrafi osiągnąć nawet 90%. To zaledwie pojedynczy przykład popularnych promocji, które odbywają się z określoną częstotliwością.

Jest to doskonały sposób na zmobilizowanie odbiorców do zakupu, udostępniając im to czego rzeczywiście potrzebują – radość w korzystnej cenie. Dlatego przed pójściem na plażę, sprawdźmy czy po drodze nie będzie żadnych promocji.