U nas...

Zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak wiele oferuje rozwiązanie advanced metering infrastructure

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak wiele oferuje rozwiązanie advanced metering infrastructure

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak wiele oferuje rozwiązanie advanced metering infrastructure
Jeszcze całkiem niedawno, gdy firmy komunalne pragnęły odczytać dane z wodomierzy i ciepłomierzy, musiały oddelegować swoich podwładnych, aby ci wędrowali od mieszkania do mieszkania oraz spisywali potrzebne wartości. Nie zawsze właściciele zostawali w środku, a co się z tym łączy, czasami pozyskanie takich danych okazywało się ciężkie oraz zajmowało wiele godzin. Zobacz przedsiębiorstwa te korzystają z rozwiązań jakie oferuje advanced metering infrastructure, a więc odczyty dokonywane są zdalnie, z nawet dość dużej odległości, jednocześnie ze wszystkich mieszkań. Poza tym na bieżąco można kontrolować wykorzystanie wody i ogrzewania, a to zezwala na przeprowadzanie prognoz na temat ich wykorzystania w dalszym czasie.

Możemy szybciej zapobiegać usterkom

pomiary

Autor: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Źródło: http://www.flickr.com

Używanie z tego systemu posiada wiele plusów, bo pozwala na pomniejszenie kosztów obsługi urządzeń pomiarowych, gdyż potrzeba do tego zwyczajnie znacznie mniej ludzi. Z drugiej strony, dzięki możliwości obserwowania na bieżąco pomiarów z liczników możemy zapobiegać różnym awariom, które mają szansę się zjawić, a nawet jeśli już się pojawią, to dużo szybciej można to dostrzec i naprawić.

Na dodatek jeżeli klienci będą telefonowali z jakimiś uwagami oraz danymi o nieprawidłowościach, to prędzej można odpowiadać na ich roszczenia, bo prościej będzie nam odnaleźć dane informacje pomiarowe, o których będzie mowa. Warto korzystać z takich rozwiązań, bo są one nie tylko wygodne, ale także niedrogie i znacznie usprawniają nam działanie. Dowiedz się więcej: łączność radiowa do wodomierza.

Możliwości IT są używane wszędzie

pomiary

Autor: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki postępowi w informatyce, który przejawia się świetnym wysyłaniem informacji i szansą pracy zdalnej, za pomocą przesyłania sygnałów, wiele dziedzin naszego życia jest dokładniej kontrolowanych, a co się z tym wiąże, łatwiej w nich funkcjonować. Jak widać osiągnięcia jakie ma IT można wykorzystać wszędzie, oszczędzając czas i pieniądze, lecz też usprawniając ludziom ich pracę oraz nie zmuszając innych do tego, aby w oznaczonym dniu, o wyznaczonej godzinie przebywali we własnych mieszkaniach, tylko dlatego, że ktoś chce spisać pomiary z ich liczników. Dzisiaj wszystko może się odbywać bez angażowania właścicieli danych mieszkań.

Znajdujący się w podobnym portalu artykuł na pewno także Cię zainteresuje – to ważny tekst (https://wibako.pl/czesci-liebherr) mówiący o opisywanej kwestii.

/J]

admin

Comments are closed.