U nas...

Zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Jak poradzić sobie, kiedy musimy zająć się bliską osobą? Czy niezbędne akcesoria są refundowane?

Jak poradzić sobie, kiedy musimy zająć się bliską osobą? Czy niezbędne akcesoria są refundowane?

Jak poradzić sobie, kiedy musimy zająć się bliską osobą? Czy niezbędne akcesoria są refundowane?
Troska o osobę niepełnosprawną nie jest zagadnieniem łatwym i przyjemnym. Jeśli musimy zaopiekować się osobą, która nie może tego zrobić sama, musisz uzbroić się w wytrwałość, zrozumienie i siłę.

W jaki sposób przyszykować się do troski nad kimś niepełnosprawnym

W zależności od zaawansowania niepełnosprawności, sklepy z akcesoriami rehabilitacyjnymi proponują odpowiednie metody mające ułatwić pacjentowi powszednie życie. Najbardziej oczywistym wymaganym sprzętem w sytuacji, gdy chory nie chodzi samodzielnie są wózki inwalidzkie jak karma ks 343 wózek elektryczny. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, możemy wybrać wózek inwalidzki toaletowy, lub [Fire TMS] zwyczajnie zdecydować się na pieluchomajtki. Sprzęt tego typu nie jest tani ale możemy ubiegać się o zwrot kosztów z NFZ.

wózek inwalidzki

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com

Dobra orientacja w przypadłości osoby, którą się opiekujemy pomoże nam nadzór zdrowia chorego – dzięki czemu będziemy w stanie określić czy zachodzi polepszenie stanu zdrowia, czy nie. Jeżeli jakiegoś sprzętu nie musimy mieć na co dzień, w tym wypadku możemy użyć specjalnej wypożyczalni. Nie pozbawiaj podopiecznego od jego przyjaciół, spotkania z nimi z pewnością wpłyną pozytywnie na jego samopoczucie. Jeśli to możliwe, nie należy jej powstrzymywać od codziennych obowiązków. Każda pamięć z pewnością się opłaci.

Co, jeśli nie mogę opiekować się chorym osobiście?

Jeśli okoliczności nie pozwalają Ci na podjęcie pielęgnacji osoby chorej możesz skorzystać z fachowej pomocy biegłych opiekunów. Z ich wsparcia możesz skorzystać na godziny bądź wybrać opcję z zamieszkaniem. Często są to osoby z różnymi uprawnieniami, specjaliści, którzy nie pozwolą na pojawienie się odleżyn i uczynią wszystko co w ich sile, aby podopiecznemu żyło się dobrze. Jeżeli z wielu przyczyn nie stać Cię wynająć pomocy, możesz skorzystać z wsparcia domu opieki bądź opieki domowej. Jeżeli wybierzesz dom seniora, sprawdź, że panują w nim odpowiednie warunki. Aby chory miał zapewniony właściwy komfort i prywatność, izby powinny być dwuosobowe. Pomieszczenia powinny być zaopatrzone w przycisk alarmu, który w wypadku niedobrego samopoczucia wezwie pracowników. Nie zaszkodzi doinformować się jak chorzy spędzają wolny czas, czy są organizowane dla nich jakieś zajęcia, a także jak wygląda kwestia posiłków, za co naliczane są dodatkowe odpłatności.

admin

Comments are closed.