U nas...

Zawsze znajdziesz coś dla siebie.

2 rzeczy, jakie warto mieć uprawiając sport

2 rzeczy, jakie warto mieć uprawiając sport

2 rzeczy, jakie warto mieć uprawiając sport
Obecnie coraz większa liczba ludzi zajmuje się uprawianiem sportu. Są to różnego typu dyscypliny indywidualne lub grupowe. W przypadku dyscyplin indywidualnych pojawia się ochota albo konieczność starannego nagrania przebiegu zawodów. Konieczność pojawia się przykładowo w przypadku przekazów w telewizji. Widzowie takich transmisji nierzadko zastanawiają się, jaką metodą transmitowany jest obraz na przykład z bolidu Formuły 1 lub z poziomu nóg skoczka narciarskiego. Zdziwienie powodują również czasami nagrania, gdzie obraz widziany jest z powietrza, a do tego ze zbyt małej odległości jak na samolot lub śmigłowiec.

Sporty wodne

Autor: chris walker
Źródło: http://www.flickr.com

Tajemnica tego typu obrazów znajduje się w odpowiedniej technologii. Nowoczesny sprzęt do nagrywania obrazów ma bowiem aktualnie ogromne możliwości. Filmy tworzone są w takich warunkach i okolicznościach, jakie jeszcze parę lat temu były przeszkodą nie do pokonania.

Kamery sportoweW celu wykonywania nagrań opisanych powyżej skonstruowano różnego typu kamery sportowe. Pozwalają one co najważniejsze na rejestrację obrazów w bardzo trudnych, a niekiedy wręcz ekstremalnych warunkach. Na przykład kamera sportowa (więcej o SONY Action Cam HDR-AS30) może zarejestrować film podczas wspinaczki wysokogórskiej czy nurkowania. Ta ostatnia czynność stwarza potrzebę użycia wodoodpornej obudowy kamery, która pozwoli zapobiec uszkodzeniom przyrządu. Dosyć niedawno wprowadzone rozwiązanie stanowią urządzenia z możliwością przymocowania do nakrycia głowy sportowca. Są one pomocne w takich dyscyplinach jak na przykład wyścigi kolarskie, w celu urozmaicenia transmisji. Najważniejszą zaletą urządzeń tego typu jest fakt, że zawodnik nie musi w żaden sposób obsługiwać kamery, a przede wszystkim urządzenie takie mu nie przeszkadza. W przeciwnym wypadku mogłoby dojść do niebezpiecznego wypadku.

Producenci i koszty
Na dzień dzisiejszy jest coraz więcej producentów kamer sportowych.

Jeśli myślisz, że omawiana tu tematyka jest interesująca, zobacz dodatkowo więcej na portalu (http://north.pl/czesci-agd/czesci-do-myjek-cisnieniowych,g776919.html), który również zamieszcza tego typu materiały.

Ważne jest, by wybrać firmę jak najbardziej zaufaną, co może być gwarancją trwałości i dobrej jakości sprzętu. Popularnym rodzajem, również na terenie Polski, są kamery GoPro (zobacz premierę GoPro 4). Firma ta oprócz kamer oferuje także wiele innych urządzeń, umozliwiających tworzenie nagrań w ekstremalnych warunkach.

admin

Comments are closed.