U nas...

Zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Piorunochrony jako przyrządy do ochrony istotnych fragmentów sieci

Piorunochrony jako przyrządy do ochrony istotnych fragmentów sieci

Piorunochrony jako przyrządy  do ochrony istotnych fragmentów sieci
Piorunochrony są urządzeniami które stosuje się do ochrony istotnych fragmentów sieci.

Wyładowania atmosferyczne występują ciągle na wszystkich kontynentach i wywołują duże szkody. Przyczyniają się do niszczenia urządzeń zarówno fabrycznych, jak i domowych. Z uwagi na ich dużą i niespodziewaną formę nierzadko powodują fatalne następstwa w instalacjach elektrycznych.

elektryka

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

W celu zabezpieczenia urządzeń elektrycznych wrażliwych na zmiany napięcia wywołane m.in. uderzeniem pioruna nieodzowna jest wewnętrzna asekuracja przeciwprzepięciowa. Instalacja elektryczna okaże się zabezpieczona, jeśli w skrzynce elektrycznej ulokujemy ochronnik przeciwprzepięciowy i wskazówki defektu, jakie zasygnalizują przymus wymiany ochronnika.

Wewnętrzna ochrona przeciwprzepięciowa polega na skonstruowaniu zestawienia miejsca neutralnego rozdzielnicy elektrycznej, metalowych powłok kabli, metalowych rur wchodzących do budynku, kolejnych połączeń wyrównawczych i uziomu z główną szyną ekwipotencjalną. Więcej tutaj: strona internetowa Istnieją trzy grupy ochronników zabezpieczających przed przepięciami pochodzenia burzowego i łączeniowego które mogą pojawić się w sieci która zasila gmach.

Ochronnik przeciwprzepięciowy w razie potrzeby bezpiecznie przejmie falę przepięciową i odprowadzi prąd przepięciowy do uziomu, a nie do instalacji. Zabezpieczy nie tylko przed przepięciami podczas burzy, lecz także łączeniowymi, jakie mogą wystąpić w sieci zasilającej.Kupując odpowiedni ogranicznik przepięć trzeba uwzględnić maksymalne napięcie stałej pracy między kablem fazowym i neutralnym. Ważny jest układ sieci, również odporność udarowa związana z udarami prądowymi, które wywodzą się od wyładowań atmosferycznych.

To ważne omówienie (https://www.wsiz.wroc.pl/cloud-virtualization-engineer/) tyczy się publikowanej tutaj kwestii, zatem jeżeli jest ona godna Twej uwagi, to kliknij ten link!

Ograniczniki winny być poddawane okresowej kontroli co najmniej raz w roku, zaś pomocnicze sprawdzenie powinno się zrealizować po wystąpieniu wyładowania piorunowego w obiekt.

Bezdotykowy i prędki test ogranicznika realizuje się z pomocą przenośnego sprzętu pomiarowego. Wybór i realizacja części ochrony odgromowej, tak jak zewnętrznej, jak i wewnętrznej trzeba zlecić elektrykowi.

admin

Comments are closed.