U nas...

Zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Parę przydatnych porad i wskazówek dla osób chcących kupno obiektywu do swojej lustrzanki.

Parę przydatnych porad i wskazówek dla osób chcących kupno obiektywu do swojej lustrzanki.

Parę przydatnych porad i wskazówek dla osób chcących kupno obiektywu do swojej lustrzanki.
Kupując lustrzankę cyfrową trzeba się liczyć z tym, że to raptem będzie początek wydatków jakie trzeba będzie ponieść. W wielu przypadkach body kupuje się razem z podstawowym obiektywem, który na początku zapewne wystarczy.

obiektyw sigma 17-50

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Niejednej osobie wystarcza zresztą na dużo dłużej, jednak jeżeli ktoś się będzie chciał poważniej zajmować fotografią, to bardzo szybko odczuje potrzebę rozszerzenia możliwości sprzętu.

Hej, sprawdź to majsterkowanie, jeżeli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

A w takim przypadku do kupienia będą następne obiektywy, za pomocą jakich będzie można robić zróżnicowane zdjęcia. Liczyć się jednak trzeba z tym, że takie obiektywy tanie nie będą, niektóre z modeli mogą kosztować nawet ponad dziesięć tysięcy. Rzecz jasna w amatorskich zastosowaniach aż takie być może nie będą potrzebne, lecz kilka tysięcy z pewnością pójdzie na zestawienie całego sprzętu.

sprzęt - migawka

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com

Lech Kaczyński

Autor: Sony
Źródło: Sony
Podstawowym parametrem, na jaki należy zwrócić swoją uwagę przy wyborze obiektywu będzie ogniskowa. To tak naprawdę ona decyduje o tym, jak duży jest kąt widzenia, a tym samym z jakim przybliżeniem będzie można robić zdjęcia. Na przykład często kupowany i popularny model apo 70-300mm f4-5.6 dg macro ma ogniskową 70-300 mm, co pozwala na realizację fotografii przyrodniczej, portretowej i sportowej – tak naprawdę wszędzie tam, gdzie potrzebna będzie dobra jakość przy większych przybliżeniach.

Dużą popularnością klientów cieszy się także obiektyw sigma 17-50, który jest przeznaczony dla zaawansowanych miłośników fotografii, a także zawodowców, którzy będą oczekiwali od sprzętu wysokiej jakości za rozsądną cenę.
admin

Comments are closed.