U nas...

Zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Kilka słów na temat materiału PEEK

Kilka słów na temat materiału PEEK

Kilka słów na temat materiału PEEK
Dla większości osób wydaje się być znajomy, lecz zwykle tylko z nazwy, która często jest tematem rozmów. Niestety, nie wszyscy mają wiedzę na temat jego codziennego zastosowania i roli w rynku przemysłowym.

apartamentowce

Autor: Wawel Service
Źródło: Wawel Service
Najczęściej wiadomo tylko tyle, iż jest on nader odporny na wszelakie reakcje substancji chemicznych.
samochód - perspektywa

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Tematem głównym jest oczywiście materiał PEEK – materiał peek. Występuje on w wielu barwach, a każdy z nich odznacza się innymi właściwościami. Bardzo często definiuje się go jako materiał o roli zaawansowanej w zakresie mechanicznym, jak również odznacza się odpornością cieplną, w związku z czym nie ma on – co może być swego rodzaju zaskoczeniem – jakichkolwiek zamienników w konstrukcjach mechanicznych.

Masz jeszcze minutę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do kolejnej witryny, na której wyszukasz pouczające wpisy – najedź na link męskie zegarki dkny.

Materiał PEEK może być jednak z powodzeniem sterylizowany z użyciem wodnej pary, a także choćby promieniowania gamma. Ponadto, spełnia on wszelakie wymagania mające związek z kontaktem z żywnością, ustalone przez zarządzenia europejskie i północnoamerykańskie. Stosowany może być także w farmaceutycznym przemyśle i laboratoriach. Jest również wysoce odporny na ścierania oraz posiada bardzo niski współczynnik tarcia.

Interesują Cię opracowane tutaj treści? Jeśli tak, to super – dajemy także dla Ciebie darmowy wgląd do kolejnej witryny.

Używa się go również – o czym wcześniej wspomniano – w przemyśle, między innymi do produkcji kół zębatych oraz pierścieni.

Materiał PEEK można podzielić na różnorodne barwy – czarny, niezwykle twardy i sztywny, jak również i odporny na uderzenia, szary – stosowany jest w pracach, gdzie temperatura sięga ponad 150 st. C, a nawet i kolor antracyt, mający zdolność do przewodzenia ciepła.

Materiał PEEK może także występować w kolorze białym, który jest wypełniony drobinkami ceramicznymi i odróżnia się niezwykle wysoką stabilnością wymiarową. Produkty wytworzone z niego z powodzeniem są lżejsze o połowę, a także bardziej odporne na uderzenia.
admin

Comments are closed.