U nas...

Zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Który telefon komórkowy zakupić dla dziadka?

Który telefon komórkowy zakupić dla dziadka?

Który telefon komórkowy zakupić dla dziadka?
Nabywanie telefonu idealnego dla starszej osoby może być prawdziwym wyzwaniem.
Smartfon jest fenomenalnym wynalazkiem – nadaje się doskonale do odtwarzania plików multimedialnych, pozwala na robienie efektownych zdjęć, zaś dzięki aplikacjom możemy bezustannie poszerzać jego funkcjonalność.

O ile jednak dla młodzi smartfon jest doskonałym kompanem, o tyle ludziom starszym sprawiać może mnóstwo problemów. Stale zmieniający się interfejs, dotykowa obsługa, dziesiątki funkcji czy ewoluujące oprogramowanie powodują, iż w obsłudze takiego przenośnego komputera można się naprawdę pogubić. telefony stacjonarne odeszły do lamusa. Którą więc komórkę zakupić dla babci i dziadka?
Wzmocniona obudowa WD Nomad

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

Większość telefonów ma raczej niewielkie przyciski. W końcu wytwórcy dążą do tego, by narzędzie było stosunkowo niedużych rozmiarów, ale miało przy tym miało duży wyświetlacz. W rezultacie literki bywają naprawdę malutkie. Niekiedy możemy nie zdawać sobie z tego kwestii. A co jeśli tenże telefon trafi w dłonie osoby starszej, której wzrok nie jest najlepszy i która nie zna na pamięć układu liter? Telefon dla seniora powinien zatem posiadać duże i czytelne guziki, na dodatek dobrze jak też jasno podświetlane. Samo wykonanie przycisków także nie jest bez znaczenia. Z klawiatury powinno korzystać się pewnie i wygodnie.

Wyświetlacz musi być na pewno wyrazisty, natomiast wszelkie wyświetlane na nim znaki muszą być doskonale widoczne. Wielkość nie ma znaczenia. Ważne, by litery oraz cyfry nie były za małe. Z tym na szczęście nie mają kłopotów fabrykanci komórek dla seniorów.
admin

Comments are closed.