U nas...

Zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Jaki oddziaływanie ma Internet na nasze codzienne życie

Jaki oddziaływanie ma Internet na nasze codzienne życie

Jaki oddziaływanie ma Internet na nasze codzienne życie
Obecnie coraz to większa część sprzedaży dokonuje się w internecie. To bardzo wygodny sposób na kupowanie. Do tego stopnia że znana sieć hipermarketów uruchomiła sprzedaż internetową swych produktów spożywczych z dowozem pod drzwi klientów. Innym systemem na handel w internecie to portale aukcyjne. Ogólnie ten typ sprzedaży zwie się e-comerce. Wziętość tego kanału dystrybucji wymogła przemiany w przepisach prawa regulujące ten specyficzny typ biznesu. Komfort to nie jedyna właściwość tego rodzaju sprawunków.

zakupy online

Autor: Highways England
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną jest brak możliwości dotknięcia kupowanego przedmiotu. Niby drobiazg, ale ma duże znaczenie. W klasycznym sklepie możemy przymierzyć i dokładnie obejrzeć kupowany obiekt. Kupując w internecie poniekąd nabywamy “kota w worku”, a szczegółowiej kupujemy zobrazowanie obiektu W jakim stopniu odpowiada on faktyczności przekonujemy się kiedy przychodzi paczka. Mając to na uwadze w przepisach handlowych pojawił się zapis pozwalający na zwrot towaru bez podania przyczyny – przenieś mnie do źródła. W Polskim prawie na zmianę decyzji mamy aż dwa tygodnie od momentu otrzymania paczki, to istotne określenie, termin ten bowiem zapewnia nam w rzeczywistości parę dni więcej na zastanowienie po zrealizowaniu zakupu (czas konieczny na przekazanie przesyłki). Jest to też jeden ze sposobów na ograniczenie machlojek. Nie opłaca się kombinować gdy z góry wiemy iż klient może oddać towar. Nierzetelny zbywca naraża się zatem na ponadplanowe koszta, a jest to tylko jedno z zabezpieczeń. Na ogół naraża się na negatywne opinie, a te w sieci internetowej niezwykle szybko się szerzą i bardzo trudno jest taką złą opinię naprawić.

internet

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna sieć internetowa to nie tylko dobre rzeczy. Tak jak wszystkie wymysły i ów może zostać wykorzystany do rzeczy nienależytych, stąd korzystać z internetu trzeba z rozwagą. Nawet zdawałoby się niewinny wpis na portalu społecznościowym może być początkiem skomplikowanego oszustwa. Klasycznym przykładem może być wpis pt. zabawa w słoneczko zakończona ciążą – czytaj. Wścibski internauta wchodzi na stronę która próbuje wymusić aktywację drogiej usługi sms-owej. Szczęściem to jedynie margines. Jednak wpływ internetu na nowoczesny świat jest ogromny. Przykładowo internet wpłynął na zaistnienie nowych sposobów na reklamę tj. programy afiliacyjne – dobrze zajrzeć.

admin

Comments are closed.