Normy IP i smartfony, jakie je spełniają

telefony komórkowe, przejmując kardynalne funkcje coraz większej liczby urządzeń, towarzyszą nam na co dzień również w sytuacjach, jakie mogą mieć wpływ na sprawne działanie smartfona.

Dlatego wytwórcy starają się tak stworzyć swój sprzęt, aby okoliczności zewnętrzne miały na telefon jak najmniejszy wpływ.

netbooki

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
szyba

Autor: Franke
Piękne, lekkie, jednak z drugiej strony niesamowicie podatne na działanie zewnętrznych czynników – taka jest zdecydowana większość współczesnych telefonów sprawdź tutaj. Czy jednak skazani jesteśmy na ponadplanowe obudowy, bądź pogodzenie się z tym, iż każda troszeczkę bardziej ekstremalna eskapada może skończyć się całkowITym zniszczeniem smartfona? Obok tych wszelkich cudów designu, obudów tak cieniutkich, że telefon możesz naginać albo nawet złamać w palcach, jednocześnie rozwija się z pewnością mniejszy, ale ciągle żywy rynek smartfonów do „specjalnych zadań”. To nie są telefony jedynie dla budowlańców czy obieżyświatów. To też rynsztunek dla tych, którzy uwielbiają wrzucać smartfon luzem do torebki. Telefon IP 67 jest także dla tych, jacy regularnie upuszczają telefon na ziemię, a czasem spadnie im przy tym w jakieś błoto, bądź wytarza się w piasku.
I w finalnie dla tych, dla których telefon jest przyrządem, a nie dekoracją bądź celem i po prostu nie chcą się o niego niepokoić zobacz telefon ip68. No, względnie jest jeszcze dla tych, jacy potrzebują po prostu wyglądać na trampa.

W końcu wyciągając telefon IP 68 nawet na dopiero co wyłożonym deptaku w centrum miasta, od razu wyglądamy, jak gdybyśmy ledwo co wyszli z buszu.

Jeżeli demonstrowana tu kwestia to Twoje hobby – wyraź opinię na jej temat. Twój komentarz z pewnością dla redaktora się będzie liczyć.

Do oceny stopnia ochrony użytkuje się norm IP.