Nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak wiele oferuje rozwiązanie advanced metering infrastructure

Jeszcze całkiem niedawno, gdy firmy komunalne pragnęły odczytać dane z wodomierzy i ciepłomierzy, musiały oddelegować swoich podwładnych, aby ci wędrowali od mieszkania do mieszkania oraz spisywali potrzebne wartości. Nie zawsze właściciele zostawali w środku, a co się z tym łączy, czasami pozyskanie takich danych okazywało się ciężkie oraz zajmowało wiele godzin. Zobacz przedsiębiorstwa te korzystają z rozwiązań jakie oferuje advanced metering infrastructure, a więc odczyty dokonywane są zdalnie, z nawet dość dużej odległości, jednocześnie ze wszystkich mieszkań. Poza tym na bieżąco można kontrolować wykorzystanie wody i ogrzewania, a to zezwala na przeprowadzanie prognoz na temat ich wykorzystania w dalszym czasie.

Możemy szybciej zapobiegać usterkom

pomiary

Autor: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Źródło: http://www.flickr.com

Używanie z tego systemu posiada wiele plusów, bo pozwala na pomniejszenie kosztów obsługi urządzeń pomiarowych, gdyż potrzeba do tego zwyczajnie znacznie mniej ludzi. Z drugiej strony, dzięki możliwości obserwowania na bieżąco pomiarów z liczników możemy zapobiegać różnym awariom, które mają szansę się zjawić, a nawet jeśli już się pojawią, to dużo szybciej można to dostrzec i naprawić.

Na dodatek jeżeli klienci będą telefonowali z jakimiś uwagami oraz danymi o nieprawidłowościach, to prędzej można odpowiadać na ich roszczenia, bo prościej będzie nam odnaleźć dane informacje pomiarowe, o których będzie mowa. Warto korzystać z takich rozwiązań, bo są one nie tylko wygodne, ale także niedrogie i znacznie usprawniają nam działanie. Dowiedz się więcej: łączność radiowa do wodomierza.

Możliwości IT są używane wszędzie

pomiary

Autor: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki postępowi w informatyce, który przejawia się świetnym wysyłaniem informacji i szansą pracy zdalnej, za pomocą przesyłania sygnałów, wiele dziedzin naszego życia jest dokładniej kontrolowanych, a co się z tym wiąże, łatwiej w nich funkcjonować. Jak widać osiągnięcia jakie ma IT można wykorzystać wszędzie, oszczędzając czas i pieniądze, lecz też usprawniając ludziom ich pracę oraz nie zmuszając innych do tego, aby w oznaczonym dniu, o wyznaczonej godzinie przebywali we własnych mieszkaniach, tylko dlatego, że ktoś chce spisać pomiary z ich liczników. Dzisiaj wszystko może się odbywać bez angażowania właścicieli danych mieszkań.

Znajdujący się w podobnym portalu artykuł na pewno także Cię zainteresuje – to ważny tekst (https://wibako.pl/czesci-liebherr) mówiący o opisywanej kwestii.

/J]

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,