Machiny zwiększające zdolność produkcyjną i wydobycie

Istota ludzka, krocząc do usprawnienia warunków bytu, do coraz to pełniejszego i łatwiejszego spełnienia własnych potrzeb materialnych, zaczął obsługiwać się narzędziami, mechanizmami, a w końcu machinami.

serwer

Autor: ell brown
widok - dom

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Machina jest wytworem człowieka, przeznaczonym do przeprowadzania pracy użytecznej kosztem energii.

Jeśli chcesz odnaleźć rzeczywiście niezwykle rzetelne źródło, spójrz na tekst (https://maximgroup.pl/), który jest zredagowany przez prawdziwego eksperta.

Ogromnie uciążliwa praca w kopalniach jest już w pełni zmechanizowana przy użytkowaniu ciężkich czerparek, koparek, zwałowarek, również przenośników. W kopalnictwie w coraz szerszym obrębie używa się maszyny, dzięki którym wzmaga się zdolność produkcyjna i wydobycie, także polepsza warunki bezpieczeństwa pracy.

Mining machinery używane w sztolni podziemnej, to machiny i urządzenia do urabiania, załadunku, odstawy i obudowy w przodkach eksploatacyjnych. Są to machiny przesuwne, lub kroczące. Machiny i urządzenia do wykonywania wyrobisk przygotowawczych, to maszyny samojezdne, względnie przesuwne. W górnictwie stosowane są również urządzenia stacjonarne, jakie za pomocą lin przemieszczają wiedzione wzdłuż szybu naczynia wydobywcze z urobkiem, surowcami, albo ludźmi. Na podszybiu i nadszybiu znajdują się odpowiednie narzędzia robocze, osłonowe i sygnalizacyjne. Innymi sprzętami są urządzenia do sortowania, ubogacania i odsączania, oraz przewozu znajdujące się na powierzchni, w zakładzie przeróbczym. Są to machiny stacjonarne.
Działanie i system sterowania muszą być dobrane do człowieka.

Sposób obsługi maszyny, prędkość jej działań, rozmieszczenie nasady i pedałów, oświetlenie, ułożenie sylwetki obsługującego posiadają ogromny wpływ na dokładność i rytm pracy, jak również na przemęczenie obsługującego.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>