Który telefon komórkowy zakupić dla dziadka?

Nabywanie telefonu idealnego dla starszej osoby może być prawdziwym wyzwaniem.
Smartfon jest fenomenalnym wynalazkiem – nadaje się doskonale do odtwarzania plików multimedialnych, pozwala na robienie efektownych zdjęć, zaś dzięki aplikacjom możemy bezustannie poszerzać jego funkcjonalność.

O ile jednak dla młodzi smartfon jest doskonałym kompanem, o tyle ludziom starszym sprawiać może mnóstwo problemów. Stale zmieniający się interfejs, dotykowa obsługa, dziesiątki funkcji czy ewoluujące oprogramowanie powodują, iż w obsłudze takiego przenośnego komputera można się naprawdę pogubić. telefony stacjonarne odeszły do lamusa. Którą więc komórkę zakupić dla babci i dziadka?
Wzmocniona obudowa WD Nomad

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Większość telefonów ma raczej niewielkie przyciski. W końcu wytwórcy dążą do tego, by narzędzie było stosunkowo niedużych rozmiarów, ale miało przy tym miało duży wyświetlacz. W rezultacie literki bywają naprawdę malutkie. Niekiedy możemy nie zdawać sobie z tego kwestii. A co jeśli tenże telefon trafi w dłonie osoby starszej, której wzrok nie jest najlepszy i która nie zna na pamięć układu liter? Telefon dla seniora powinien zatem posiadać duże i czytelne guziki, na dodatek dobrze jak też jasno podświetlane.

Chcesz zgłębić omawianą kwestię nieco dokładniej? Jeżeli tak, to kliknij ten link i przeczytaj więcej w tym tekście, który też opisuje taką tematykę.

Samo wykonanie przycisków także nie jest bez znaczenia. Z klawiatury powinno korzystać się pewnie i wygodnie.

Wyświetlacz musi być na pewno wyrazisty, natomiast wszelkie wyświetlane na nim znaki muszą być doskonale widoczne. Wielkość nie ma znaczenia. Ważne, by litery oraz cyfry nie były za małe. Z tym na szczęście nie mają kłopotów fabrykanci komórek dla seniorów.