Które obiektywy musi mieć w kolekcji każdy fotograf?

Każdy pasjonat fotografii dąży do tego aby robić idealne zdjęcia. Rzecz jasna nauka oraz praktyka nie wystarczą, gdy liczy się także to jaki sprzęt mamy. Ogromnie ważne tu są obiektywy. Osoby fotografujące. rzadko kiedy posiadają tylko jeden obiektyw. Raczej jest to duży zestaw kupowany latami. Niestety nie jest to coś taniego, dlatego też wyboru dokonujemy najczęściej skrupulatnie i po długim przemyśleniu. Które jednak obiektywy okażą się dobre na początek, jakie warto z pewnością sobie sprawić?

Pierwszym obiektywem, jaki dostajemy wraz z kupionym aparatem jest tak zwany kitowy. Jest on całkiem uniwersalny, doskonały na początek.

Nakłaniamy Cię do przeczytania nowego artykułu na zbliżony temat – tam znajdziesz dodatkowe treści. Zatem idź do strony (a-pro.pl/uslugi-elektryczne/) i ciesz się tym.

Dobrze sprawdzi się na wycieczki, spotkania. Bez problemu możemy go zabrać na wakacje gdyż nie zajmuje dużo miejsca. Oprócz tego nie kosztuje tak dużo więc na wypadek uszkodzenia nie odczujemy dużej straty finansowej. Jednak po jakimś czasie, jak już oswoimy się z naszym nowym aparatem zobaczymy również jego ograniczenia. Szybko będziemy chcieli nabyć coś o większych możliwościach. Tego rodzaju przykładem jest teleobiektyw. Pewnie każdy fotograf przechodził czas fascynowania się zdjęciami makro, to znaczy takimi do jakich używa się bardzo dużych przybliżeń. Chodzi głównie o zdjęcia przyrody, przykładowo owadów czy ptaków.

obiektyw

Autor: Eugene Romanenko
Źródło: http://www.flickr.com

Takie możliwości ma teleobiektyw. Daje możliwość użycia dużego powiększenia. Interesującą propozycją są obiektywy firmy Sigma, które występują w różnych wersjach – kup sobie teleobiektyw. Rzecz jasna takie sprzęt zajmuje dużo miejsca, z czym niewątpliwie trzeba się liczyć biorąc je ze sobą na przykład na wycieczkę.

Następnym rodzajem obiektywu, który zapewne po jakimś czasie zakupimy jest obiektyw jasny. Robi on zdjęcia bardziej plastyczne, jakby trójwymiarowe. Istotną zaletą tego typu obiektywów jest efekt rozmytego tła, który uatrakcyjnia nasze codzienne fotografie. Stają się one bardziej żywe. Także jak w przypadku obiektywów kitowych, nie powinien on zajmować sporo miejsca, co jest wielkim plusem jeżeli chodzi o trzymanie go cały czas na wierzchu. Rzecz jasna istnieje jeszcze szereg innych obiektywów z bardzo ciekawymi efektami, natomiast nie są one koniecznością. Dobrym przykładem może być szło typu rybie oko, które daje bardzo charakterystyczne zdjęcia.

Namawiamy – kliknij tutaj (http://www.kbsound.pl/46-star) i przeloguj się na następną naszą stronę. Na niej oczekują na Ciebie świeżutkie i rzetelne artykuły.

Na pewno wyjątkowe, ale przecież nie możemy używać takiego samego efektu cały czas bo w końcu nam spowszednieje.