Krótka historia znakomitych telefonów firmy Nokia, które przez wiele lat były sprzedażowymi hitami na całym świecie.

Jeszcze kilka lat temu, zanim na rynku pojawiły się smartfony z Androidem, to Nokia właśnie była synonimem tego, co najlepsze w aparatach telefonicznych. Niezawodność, wygodne użytkowanie, mnóstwo funkcjonalności i długi okres pracy na bateriach to główne cechy w zasadzie wszystkich modeli tej marki.

firma - stykówka

Autor: Solamente Itan
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre z wersji tego producenta stały się prawdziwymi legendami, które dzisiaj osiągają na aukcjach niebotyczne ceny. Ale w zasadzie każdy telefon tej firmy stawiał wysoko poprzeczkę konkurentom, bardzo podobnie było również z modelem nokia n 73 (ceneo). Ukazał się on w sprzedaży w roku 2006 i momentalnie zyskał uznanie odbiorców. Co ciekawe, Nokia miała w swojej historii również przygodę z Linuxem, to właśnie na nim bowiem było oparte urządzenie nokia n 900, posiadające między innymi dotykowy ekran.
nokia luna

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Linux

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Następne lata to kolejne modele, niezmiennie cieszące się dużym zainteresowaniem na rynku.

Każda następująca strona (http://www.hurtopony.pl/opony-continental.html) posiada jedynie ciekawe informacje, które zapadną Ci w pamięć na długo, zatem bez wahania kliknij również tu.

Bardzo dobre opinie wśród użytkowników między innymi zebrała nokia luna, z rodziny telefonów z przesuwaną klawiaturą. Niestety właściciele tego fińskiego giganta trochę sobie zlekceważyli rewolucję związaną ze smartfonami. W ciągu krótkiego okresu czasu okazało się, że sprzedaż klasycznych telefonów z klawiszami spada w gwałtownym tempie, bowiem wszyscy rzucili się na smartfony. Trochę spóźnione działania wprawdzie przyniosły parę interesujących modeli, jakich jak nokia lumia dual sim – pomocne wskazówki.

Jednak wśród użytkowników niepodzielnie królowały już wtedy Urządzenia z innymi operacyjnymi systemami, i niestety mimo bardzo dobrych parametrów Nokia nie zdołała podbić jeszcze raz rynku.