Koncepcje producentów silników a tuning

Pomiędzy usługami przeznaczonymi do samochodów, elektroniki i silników można odnaleźć absolutnie odmienne, innowacyjne rozwiązania. Poprawianie parametrów silnika ma wpływ na jego pracę, co jest odczuwalne od razu.

Zauważalna różnica skłania posiadacza samochodu do tego, aby poszukał dalszych metod wspierania swojego samochodu. Popularny chip tuning to właśnie tuning elektroniczny sterownika silnikowego. Podstawowym zadaniem jest polepszenie pracy silnika, co dzieje się dzięki zmianie oprogramowania sterownika.

Samochód

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com

Chip tuning wśród rewolucyjnych technik

Tak niewiele potrzeba, aby odświeżyć swój samochód. Przekonało się o tym wielu klientów, jacy zdecydowali się na udoskonalone techniki tuningowania silnika.

Nie masz zamiaru przerwać czytania interesującego zagadnienia na tym artykule? W takim razie zachęcamy do następnych – kliknij w link i przenieś się na analogiczną stronę.

Taka modyfikacja polega na tym, że zmieniany jest program sterujący ogólną pracą sterownika silnikowego. Pod te parametry podchodzi maksymalna prędkość oraz maksymalne obroty silnika. Wśród nich można wskazać również na doładowanie, dawkę paliwa, ale również kąt zapłonu.

Coraz więcej osób wybiera chip tuning

Usługa jak chip tuning jest dostępna w kraju na jeszcze korzystniejszych warunkach. Program sterujący ogólną pracą sterownika silnikowego jest opracowany w taki sposób, by modyfikacjom mogły być poddawane krzywe charakterystyki oraz mapy zawarte w tym programie. Istotna jest chwila początku tłoczenia, na co należy zwrócić uwagę już na początku całego procesu. Silniki spalinowe są obecnie produkowane za pomocą nowoczesnych technologii, dzięki czemu nie ulegają awariom oraz można je dostosować do wielu modeli samochodów.

Usprawnianie silnika a tuning w nowej formie

Tuning wykonywany aktualnie przez ekspertów opiera się nie jedynie na tym, co oryginalne, lecz ważne są również parametry samego silnika. Nie wszystko w tym wypadku musi się sprawdzić. Ważny jest też tak zwany czas wytrysku i cała reszta, czym steruje sterownik silnika. Obecnie przygotowywane silniki mają rezerwę mocy, która znacząco wpływa na podnoszenie się poziomu bezpieczeństwa. Rezerwa danego momentu obrotowego w tworzonym seryjnie oprogramowaniu sterownika silnika ma za zadanie chronić sprzęt w trudnych warunkach.