Komórki dla osób starszych – czyli babcia i dziadek w stałym kontakcie

Dawniej utrzymanie kontaktu z krewnymi – szczególnie starszej daty było uzależnione do kontaktowania się na telefon stacjonarny. Aktualnie coraz większa liczba osób starszych daje się przekonać do korzystania z telefonów komórkowych – co umożliwia im zostanie w ciągłym kontakcie z rodziną i znajomymi.
Osoby starsze decydują się głównie na telefon z dużym ekranem.

Linux

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

Nie są to jednak smartphony – zakres opcji jakie oferują jest po prostu zbyt duży by osoba starsza mógł w 100% wykorzystać ich osiągi. Telefon z dużym ekranem stylizowany jest na przeszłych modelach mobilnych – jest to prosty telefon z minimalnym zakresem funkcji. Szybkie wybranie numeru do konkretnej osoby oraz ewentualne wyświetlenie wiadomości to praktycznie wszystko czym powinien się odznaczać telefon przeznaczony dla osoby starszej. Faktem jest jednak, że coraz więcej starszych odbiorców idzie z duchem czasów decydując się na nowoczesne rozwiązania.
Telefon dla seniora musi być funkcjonalny jednak wielu użytkowników wybiera opcje komórkowe z jakich każdego dnia korzystają ich dzieci albo wnuki.

Niniejszy wpis zawiera ciekawe dane na prezentowany wątek – jeżeli masz ochotę uzyskać większą ilość wpisów, to odkryj witrynę (http://a-pro.pl/), która opisuje podobne problemy.

Jest to sprawa preferencji. Błędnie ugruntował się schemat myślenia, że telefon dla seniora musi być nieskomplikowany, bo inaczej osoba starsza nie będzie zdolna sobie z nim dać rady. Obecnie widok osoby starszej z smartphonem w ręce wcale nie należy do rzadkości. Kupno telefonu komórkowego dla babci czy dziadka to typ decyzji, której nie warto podejmować na własną rękę.

Zabranie bliskich do sklepu w celu wyBoru typu aparatu, który możliwie najpełniej będzie wpisywał się w ich indywidualny zakres potrzeb i preferencji będzie z pewnością lepszym pomysłem niż postawienie przed faktem dokonanym.