Kilka słów na temat materiału PEEK

Dla większości osób wydaje się być znajomy, lecz zwykle tylko z nazwy, która często jest tematem rozmów. Niestety, nie wszyscy mają wiedzę na temat jego codziennego zastosowania i roli w rynku przemysłowym.

apartamentowce

Autor: Wawel Service
Źródło: Wawel Service
Najczęściej wiadomo tylko tyle, iż jest on nader odporny na wszelakie reakcje substancji chemicznych.
samochód - perspektywa

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Tematem głównym jest oczywiście materiał PEEK – materiał peek. Występuje on w wielu barwach, a każdy z nich odznacza się innymi właściwościami. Bardzo często definiuje się go jako materiał o roli zaawansowanej w zakresie mechanicznym, jak również odznacza się odpornością cieplną, w związku z czym nie ma on – co może być swego rodzaju zaskoczeniem – jakichkolwiek zamienników w konstrukcjach mechanicznych.

Masz jeszcze minutę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do kolejnej witryny, na której wyszukasz pouczające wpisy – najedź na link męskie zegarki dkny.

Materiał PEEK może być jednak z powodzeniem sterylizowany z użyciem wodnej pary, a także choćby promieniowania gamma. Ponadto, spełnia on wszelakie wymagania mające związek z kontaktem z żywnością, ustalone przez zarządzenia europejskie i północnoamerykańskie. Stosowany może być także w farmaceutycznym przemyśle i laboratoriach. Jest również wysoce odporny na ścierania oraz posiada bardzo niski współczynnik tarcia.

Interesują Cię opracowane tutaj treści? Jeśli tak, to super – dajemy także dla Ciebie darmowy wgląd do kolejnej witryny.

Używa się go również – o czym wcześniej wspomniano – w przemyśle, między innymi do produkcji kół zębatych oraz pierścieni.

Materiał PEEK można podzielić na różnorodne barwy – czarny, niezwykle twardy i sztywny, jak również i odporny na uderzenia, szary – stosowany jest w pracach, gdzie temperatura sięga ponad 150 st. C, a nawet i kolor antracyt, mający zdolność do przewodzenia ciepła.

Materiał PEEK może także występować w kolorze białym, który jest wypełniony drobinkami ceramicznymi i odróżnia się niezwykle wysoką stabilnością wymiarową. Produkty wytworzone z niego z powodzeniem są lżejsze o połowę, a także bardziej odporne na uderzenia.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>