Każdy komputer potrzebuje oryginalnego oprogramowania — zwłaszcza takie, które bywają kupowane do pracy

W Polsce jest taką ustawę, że każdy komputer, który jest używany w firmach, musi posiadać legalny program.
Zapewne wszyscy pamiętamy skandal i ośmieszenia, na jakie wystawiona została policja, gdy jakiś czas temu wyszło na jaw, że pracują oni na pirackim oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie zachowanie pośród Polaków, a sami nie świecili dobrym przykładem. W dzisiejszych czasach takie zachowania wydają się być już dosyć rzadkie. Wszystkie firmy są świadome tego, że komputery, które znajdują się w budynku i używane są przez osoby tam zatrudnione, muszą posiadać oryginalne oprogramowanie, ale również legalny system antywirusowy.

Jeśli zainteresował Cię opisywany artykuł, wejdź też na ten serwis, ponieważ znajdziesz w nim inny tego typu świeży materiał (https://www.ibombo.com/realizacje/) – on również jest wart uwagi.

To bardzo istotne. Musimy przechowywać na to fakturę i w razie kontroli pokazać, że wszystko jest zgodnie z prawem. Jeżeli zamawiamy oprogramowanie od razu do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset komputerów, to rzecz jasna możemy liczyć na zniżkę. Będziemy potraktowani niczym najlepsi klienci. W takim wypadku nawet przedstawiciel handlowy spółki przyjedzie do nas, by zrobić przeszkolenie z nowego systemu. Będzie to zapewne dość przydatne, ponieważ badania pokazują, że duża część ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, jakie zapewnia dany program, gdyż po prostu o nich nie wiemy. Tego typu szkolenie może być również wykonane zdalnie.

Taka forma jest współcześnie bardziej popularna. Nie ma się czemu dziwić, przecież żyjemy w czasach ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na laptopy firmowe, nie zapominajmy o tym, że musimy otrzymać także gwarancję.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,