Jazda samochodem – czy przed zimą powinno się wymieniać opony?

Wprawdzie na terenie Polski jak na razie nie obowiązują przepisy, które nakładają na kierowców obowiązek wymiany opon przed nastaniem zimowych miesięcy, to jednak dużą część kierowców postanawia w porze zimowej jeździć na innych oponach niż przez letnie miesiące. Czym jest to spowodowane?

Wymiana opon letnich na zimowe nie jest na terenie naszego kraju regulowana przepisami prawa. Jednak duża część kierowców jest świadomych tego, że taka wymiana opon jest konieczna,

warsztat samochodowy

Autor: K.G.23
Źródło: http://www.flickr.com

ponieważ istotnie zwiększa bezpieczeństwo jazdy podczas bardzo trudnych warunków jazdy na polskich drogach podczas zimy. Taka wymiana jest niezbędna przede wszystkim wtedy, gdy mechanik samochodowy, oczywiście w porozumieniu z właścicielem auta, zdecydował wcześniej o zamontowaniu opon przeznaczonych do jazdy w lecie. Rzecz jasna wymiana opon trochę kosztuje, jednak na własnym bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.

Kliknij ten link (https://www.lontex.pl/)! Tam zobaczysz pożyteczne wiadomości na ten temat, omówione w artykule.

O wymianie opon powinno się pomyśleć nieco wcześniej. Oszczędzi to nam niemało czasu oraz nerwów, kiedy trzeba będzie odstać swoje w kolejce, aby mechanik samochodowy przeprowadził wymianę opon.

Więcej na ten temat – wymiana klocków hamulcowych Wrocław

Rezygnując z stosowania w samochodzie opon przeznaczonych do całorocznej jazdy, powinno się pamiętać, że wiązać się to będzie z wymianą opon opon raz na pół roku. Będziemy musieli wymieniać je wiosną na opony letnie, zaś jesienią na opony zimowe. Każde z nich, czy to te na lato, czy przeznaczone do stosowania zimą, są przecież przeznaczone do używania w zupełnie odmiennych warunkach klimatycznych oraz w zupełnie innej temperaturze.

Każdy z tych rodzajów opon jest wykonany z innego typu gumy, dlatego tego powodu każdy z tych rodzajów opon zachowuje się inaczej na drodze. Na wymianę opon do jazdy w zimie na letnie znaczna część kierowców kierowców decyduje się dopiero w kwietniu.

Czy ten artykuł Ci się spodobał? Jeśli tak, to żeby uzyskać podobne dane na prezentowany wątek, spójrz na informacje (https://www.arapneumatik.pl/k-354-elektrohydrauliczne-napedy-zaworow-hoerbiger), one niewątpliwie też przykują Twoją uwagę.

Zdaniem znacznej części kierowców na zmianę opon w marcu jest jeszcze o wiele za wcześnie. Aura w marcu jest jeszcze naprawdę kapryśna, bardzo często uwielbia zaskakiwać nieoczekiwanymi opadami śniegu i niskimi temperaturami. Natomiast opony letnie na zimowe powinno się zmienić wtedy, kiedy synoptycy ostrzegają przed spadkiem temperatury poniżej siedmiu stopni Celsjusza. W Polsce takich temperatur można oczekiwać już w październiku. Wtedy też n będzie można poczuć się rzeczywiście bezpiecznie.

Powiązane artykuły – po jakim przebiegu wymienić rozrząd?