Jakimi metodami kompleksowo prowadzić firmę przy użyciu specjalistycznych programów

Nie da się współcześnie w nowoczesny sposób prowadzić swojej firmy bez informatycznego wsparcia. I chodzi to zarówno o infrastrukturę sieciową, komputery i serwery, ale także o odpowiednie oprogramowanie, które będzie obsługiwać wszystkie istotne procesy biznesowe. Jednymi z najważniejszych programów, jakich używa coraz więcej przedsiębiorstw, są zintegrowane pakiety do obsługi przedsiębiorstw, znane też potocznie jako systemy ERP.

CRM

Autor: Wes Schaeffer
Źródło: http://www.flickr.com
Umożliwiają one całościową obsługę praktycznie wszystkich firmowych działów. Podstawą w każdym z nich jest księgowość, logistyka (więcej tutaj: http://www.kador.pl/) oraz sprzedaż, ale jeżeli zajdzie taka konieczność, to można uruchomić też moduł kadrowy czy ewidencję majątku.

Jeśli ciekawi Cię ciąg dalszy tego opisu zachęcamy do kolejnego tekstu, który znajduje się pod poniższym linkiem. Tam rozproszymy wszystkie Twe wątpliwości.

Duża część pakietów ERP może zaoferować również rozwiązania branżowe, specyficzne dla pewnej grupy firm, a także daje możliwość rozbudowania systemów – rozwiązania SAP dedykowane dla różnych branż. Często może bowiem zajść konieczność dostosowania działania pewnych mechanizmów do specyfiki firmy, i pożądane jest, żeby dało się takie zmiany wykonać. Dzięki wykorzystaniu systemów ERP można w dużym stopniu usprawnić funkcjonowanie firmy, ich ogromnym plusem jest to, że wszystkie dane są zintegrowane ze sobą i informacje raz wprowadzone są od razu dostępne w innych modułach.

Konkurencja jeśli chodzi o systemy ERP jest coraz większa, krajowi i zagraniczni producenci walczą na różne sposoby o klienta. Jednak jest taka firma, o której miał okazję słyszeć chyba każdy, kto ma choć minimalną orientację na tym rynku. Mowa tu jest oczywiście o firmie SAP, która stała się pionierem na rynku programów ERP i do dnia dzisiejszego trzyma pozycję lidera wśród średnich i dużych firm. Zobacz artykuł o Design Thinking i projektowaniu rozwiązań IT.

Oprogramowanie SAP to szereg niezależnych, ale ściśle współpracujących ze sobą modułów, umożliwiających obsługę wszystkich firmowych działów. W zależności od oczekiwań można wybrać te, które mają być wdrożone i uruchomione, a z reszty można zrezygnować albo przesunąć ich uruchomienie w czasie. SAP oferuje także sporo dodatkowych narzędzi i programów które współpracują z pakietem ERP, na przykład wiele firm decyduje się jednocześnie na uruchomienie SAP CRM który umożliwia sprawne zarządzanie kontaktami z klientami.