Jakimi metodami kompleksowo prowadzić firmę przy użyciu specjalistycznych programów

Nie da się współcześnie w nowoczesny sposób prowadzić swojej firmy bez informatycznego wsparcia. I chodzi to zarówno o infrastrukturę sieciową, komputery i serwery, ale także o odpowiednie oprogramowanie, które będzie obsługiwać wszystkie istotne procesy biznesowe. Jednymi z najważniejszych programów, jakich używa coraz więcej przedsiębiorstw, są zintegrowane pakiety do obsługi przedsiębiorstw, znane też potocznie jako systemy ERP.

CRM

Autor: Wes Schaeffer
Źródło: http://www.flickr.com
Umożliwiają one całościową obsługę praktycznie wszystkich firmowych działów. Podstawą w każdym z nich jest księgowość, logistyka (więcej tutaj: http://www.kador.pl/) oraz sprzedaż, ale jeżeli zajdzie taka konieczność, to można uruchomić też moduł kadrowy czy ewidencję majątku.http://www.ladowarki-lublin.pl/galeria.php

Duża część pakietów ERP może zaoferować również rozwiązania branżowe, specyficzne dla pewnej grupy firm, a także daje możliwość rozbudowania systemów – rozwiązania SAP dedykowane dla różnych branż. Często może bowiem zajść konieczność dostosowania działania pewnych mechanizmów do specyfiki firmy, i pożądane jest, żeby dało się takie zmiany wykonać. Dzięki wykorzystaniu systemów ERP można w dużym stopniu usprawnić funkcjonowanie firmy, ich ogromnym plusem jest to, że wszystkie dane są zintegrowane ze sobą i informacje raz wprowadzone są od razu dostępne w innych modułach.

Konkurencja jeśli chodzi o systemy ERP jest coraz większa, krajowi i zagraniczni producenci walczą na różne sposoby o klienta. Jednak jest taka firma, o której miał okazję słyszeć chyba każdy, kto ma choć minimalną orientację na tym rynku. Mowa tu jest oczywiście o firmie SAP, która stała się pionierem na rynku programów ERP i do dnia dzisiejszego trzyma pozycję lidera wśród średnich i dużych firm. Zobacz artykuł o Design Thinking i projektowaniu rozwiązań IT.

Oprogramowanie SAP to szereg niezależnych, ale ściśle współpracujących ze sobą modułów, umożliwiających obsługę wszystkich firmowych działów. W zależności od oczekiwań można wybrać te, które mają być wdrożone i uruchomione, a z reszty można zrezygnować albo przesunąć ich uruchomienie w czasie. SAP oferuje także sporo dodatkowych narzędzi i programów które współpracują z pakietem ERP, na przykład wiele firm decyduje się jednocześnie na uruchomienie SAP CRM który umożliwia sprawne zarządzanie kontaktami z klientami.