Jakiego rodzaju korzyści mogłyby płynąć z użycia kamer termowizyjnych typu FLIR?

Każdy rozumie, że najlepsza jakość powinna czasami dużo kosztować. Nie w inny sposób ta sprawa przedstawia się w przypadku profesjonalnych kamer termowizyjnych, za pomocą jakich można na przykład wyszukiwać w ciemnościach przeróżne zaginione osoby albo przedmioty.

Jeśli dodatkowo zamontuje się taką kamerę na takim sprzęcie jak dron – www.gohero.pl -, to napraWDę taki system może uratować niejedno ludzkie życie. A na nie już żadnej ceny nie ma.

rzut 3D

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
Termowizja staje się narzędziem jeszcze bardziej powszechnym w układach monitorowania. Twierdzi się, że aby podążać z duchem czasu, należy ciągle powiększać i uaktualniać swą wiedzę na temat najnowszych rozwiązań obecnych na rynku. Wiedza i dane na temat nowoczesnych technologii w branży, pozwalają zaproponować końcowemu kontrahentowi doskonałą ofertę. Rezultatem takich działań jest m.in. kamera termowizyjna FLIR do zastosowań specjalistycznych. Zwiększają one użycie każdego piksela w każdym urządzeniu termowizyjnym. Przyrządy proponują jakość wykrywacza na poziomie od 80×60 – 1024×768 pikseli, a ponadto są zaopatrzone w teleobiektywy z germanu, które zapewniają dostrzegalny, szczegółowy obraz oraz bardziej znaczącą dokładność obliczeń.
Zastosowane w tego typu kamerach (sprawdź koniecznie – mini kamera z czujnikiem ruchu i rejestratorem kamrec) techniki, zezwalają odkryć najmniejsze nawet szczegóły oraz pokazać dokładną lokalizację zaistnienia przyczyny kłopotu, ułatwiając całe zadanie.

Kłopotu, ponieważ takie kamery służą także do lokalizacji najbardziej zagrożonych punktów w czasie palącego się akurat ognia. Należałoby jednak dodać, że jakość powinna dużo kosztować – takie kamery do tanich nie należą.