Jakie sprzęty RTV cieszą się dzisiaj dużym zainteresowaniem ze strony młodych i tych o wiele starszych konsumentów

Obecnie z pewnym rozrzewnieniem wspominamy lata, kiedy takie sprzęty jak najprostszy telewizor lub analogowe radio były marzeniem wielu Polaków. Na przestrzeni ostatnich lat technika poszła naprzód, a i nasze wymagania naprawdę wzrosły.

Natomiast największymi znawcami, czy niemal detektywami śledzącymi nowości technologiczne wydają się być nastolatkowie oraz osoby, które niedawno skończyły 20 lat. To one najczęściej doradzają starszym przyjaciołom, rodzicom albo dziadkom w wyborze najlepszego urządzenia.

telewizor

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

Technologie bezprzewodowe bardzo zmieniły nasze życie. Dla przykładu wiele sprzętów posiada bluetooth, zatem domom (zobacz przewód uziemiający) stały się zupełnie niepotrzebne. Przy tym dzięki wytrzymałym bateriom nie jest też wymagane stałe podłączenie do źródła prądu. Pora skupić się na konkretach: nowoczesne głośniki bezprzewodowe z pewnością byłyby idealnym podarkiem dla trzydziestoletniego melomana, tymczasem kierowcę ucieszy zestaw słuchawkowy. Dużą popularnością cieszą się także urządzenia nawigacyjne. Tak cenione marki jak Navigon bądź TomTom udostępniają sprzęty, które prędko znikają ze sklepowych regałów- które codziennie biegają też chętnie zamawiają bezprzewodowe akcesoria. Dla przykładu słuchawki Monster iSport chwalą sobie użytkownicy, którzy podczas treningu w żadnym razie nie chcą rezygnować ze słuchania odprężającej muzyki. Zresztą tak profesjonaliści, jak i pasjonaci mogą dziś z łatwością zaopatrzyć się w sporo innych zaawansowanych technicznie urządzeń – marzeniem niektórych dżentelmenów staje się chociażby najtańsza kamerka sportowa.

elektronika

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast typowi domatorzy po sześćdziesiątce tak naprawdę zadowalają się absolutnie standardowym asortymentem, a w marketach poszukują takich towarów jak antena dvb-t lub tradycyjny radioodbiornik do samochodu- ile osiemnastoletnie osoby przeważnie nie mają żadnych kłopotów z obsługą, czy ogólniej użytkowaniem, nowych urządzeń, o tyle rodzice praktycznie zawsze potrzebują pomocy w tym zakresie. Gdy porównać możliwości dwudziestoletniego radia i boomboksa kupionego przed miesiącem, to łatwo domyślić się, dlaczego obsługa jest bardziej skomplikowana. A w kolejnych latach możliwości urządzeń RTV z pewnością jeszcze wzrosną.