Jakie możliwości daje obecnie rzeczywistość wirtualna, plusy kamer które nagrywają w technologii 360.

Wirtualna rzeczywistość pojawiła się już pod koniec ubiegłego wieku. Już wtedy bowiem w sprzedaży pojawiły się pierwsze okulary, które miały przenosić graczy o wirtualnego świata. Dzięki nim możliwe było zaobserwowanie wszystkich wydarzeń w taki sposób, gdyby widziało się wszystko naprawdę.

Tak wyglądały

gra na xboxie

Autor: Crosa
Źródło: http://www.flickr.com

założenia teoretyczne, lecz rzeczywistość zweryfikowała dość brutalnie te plany. Technologia jeszcze nie pozwalała na to, żeby wszystko mogło funkcjonować tak jak chcieli tego twórcy, urządzenie zbyt poręczne bowiem nie było i sprawiało dużo problemów ze zdrowiem grających. Jednak technologia virtual reality nie została całkowicie porzucona. W roku 2012 na rynku się ukazały współczesne gogle rzeczywistości wirtualnej, o znacznie większych możliwościach niż pierwowzór sprzed lat. Lecz aktualnie możliwości technologiczne są nieporównywalnie inne, przez co aktualnie produkowane Google wyglądają zupełnie inaczej niż pierwsze ich odmiany. Przede wszystkim proponują dużo lepszą jakość obrazu, który będzie wyświetlany, ale sprawdź nasze długopisy z kamerą także wygodę użytkowania. Zdobywają one coraz większą popularność, po pierwsze korzystają z nich gracze, lecz zaczynają zyskiwać również kolejne obszary.

kamera

Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z bardziej niesamowitych rzeczy, które robić można w takich goglach, są filmy.

Pragniesz poszerzyć swoją wiedzę z owego tematu? Z tą dewizą stworzyliśmy kolejny post na podanej stronie – ciekawostka (https://sklep.sn-promet.pl/) oczekuje tam na Ciebie.

Ale nie takie filmy, jakie znają wszyscy, to znaczy oglądane na płaskim ekranie, ale w nowoczesnej technologii 360.

Tego typu filmy są nagrywane za pomocą systemu paru lub nawet parunastu kamer, przez co otrzymuje się możliwość oglądania obrazu ze wszystkich stron. Filmy nagrywane w technologii 360 można też oglądać na komputerach i smartfonach, ale największe wrażenie będą robić w goglach. Wystarczy przekręcić w nich głowę w jedną lub drugą stronę, żeby zmienić kąt patrzenia na daną scenę. W sklepach zaczęły się już pojawiać kamery 360, dzięki którym kręcić można samodzielnie tego typu filmy. Najprostsze z nich będą dysponować trzema lub czterema oddzielnymi kamerami, ale bardziej zaawansowane modele mogą ich mieć znacznie więcej. Przez to kręcić można nawet w amatorskiej formie filmy, jakie na każdym zrobią duże wrażenie.