Jaki telefon nabyć dla staruszka?

Osoby starsze mają kłopoty z obsługą telefonów komórkowych, szczególnie tych, które posiadają najbardziej zaawansowane funkcje. Wielu z nich nie będzie w stanie przyuczyć się obsługi smartfona, jako że ma problemy ze wzrokiem i gubi się w bogactwie opcji.
Dochodzi do tego obawa przed uszkodzeniem cennego urządzenia, jeśli przypadkiem w coś się kliknie.

Z tych powodów telefon komórkowy dla seniora musi być nieskomplikowany a także oferować owe opcje, jakie są nieodzowne do telefonowania. Podczas wybierania telefonu dla seniora powinieneś zwracać uwagę głównie na tanie telefony. Posiadają one co niemiara cech korzystnych ze względu osoby w starszym wieku. Bardzo ważny jest kształt – starsza osoba korzysta z telefonu zwykle w domu, zaś duży rozmiar telefonu będzie jego walorem – taki model trzyma się dużo wygodniej, niż mały. Większa część nestorów narzeka na to, że ma kłopot z trafianiem w guziki telefonu, co dyskwalifikuje właściwie małe telefony, jakie posiadają małe przyciski. Znacznie wygodniejsze jest korzystanie z telefonu, który ma duże guziki z wyraźnym skokiem. Jeszcze lepszą opcją jest trochę zapomniana dzisiaj funkcja sygnalizacji dźwiękowej tego, iż guzik był aktywny, albo wręcz odczytywania wszelkiej z cyferek na głos.

Oprogramowanie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
wyświetlacz telefonu nie musi posiadać wielkiej przekątnej – znacznie w wyższym stopniu liczy się to, jak ogromne są litery. W sklepie przetestuj, jak bardzo możesz powiększyć czcionkę i czy jest ona czytelna dla osoby starszej. Im prostsze będzie wybieranie numeru, tym korzystniej.

Poniektóre modele mają z tyłu notatnik, w którym można napisać numery do tych osób, do jakich nagminnie się dzwoni. Klasyczny telefon komórkowy będzie więc najbardziej odpowiedni dla seniora.