Jaki telefon nabyć dla staruszka?

Osoby starsze mają kłopoty z obsługą telefonów komórkowych, szczególnie tych, które posiadają najbardziej zaawansowane funkcje. Wielu z nich nie będzie w stanie przyuczyć się obsługi smartfona, jako że ma problemy ze wzrokiem i gubi się w bogactwie opcji.
Dochodzi do tego obawa przed uszkodzeniem cennego urządzenia, jeśli przypadkiem w coś się kliknie.

Z tych powodów telefon komórkowy dla seniora musi być nieskomplikowany a także oferować owe opcje, jakie są nieodzowne do telefonowania.

Jeżeli taka problematyka Cię interesuje, to kliknij ten link, gdyż bardzo podobne treści publikuje właśnie ten serwis. On też jest wart uwagi.

Podczas wybierania telefonu dla seniora powinieneś zwracać uwagę głównie na tanie telefony. Posiadają one co niemiara cech korzystnych ze względu osoby w starszym wieku. Bardzo ważny jest kształt – starsza osoba korzysta z telefonu zwykle w domu, zaś duży rozmiar telefonu będzie jego walorem – taki model trzyma się dużo wygodniej, niż mały. Większa część nestorów narzeka na to, że ma kłopot z trafianiem w guziki telefonu, co dyskwalifikuje właściwie małe telefony, jakie posiadają małe przyciski. Znacznie wygodniejsze jest korzystanie z telefonu, który ma duże guziki z wyraźnym skokiem. Jeszcze lepszą opcją jest trochę zapomniana dzisiaj funkcja sygnalizacji dźwiękowej tego, iż guzik był aktywny, albo wręcz odczytywania wszelkiej z cyferek na głos.

Oprogramowanie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
wyświetlacz telefonu nie musi posiadać wielkiej przekątnej – znacznie w wyższym stopniu liczy się to, jak ogromne są litery. W sklepie przetestuj, jak bardzo możesz powiększyć czcionkę i czy jest ona czytelna dla osoby starszej. Im prostsze będzie wybieranie numeru, tym korzystniej.

Poniektóre modele mają z tyłu notatnik, w którym można napisać numery do tych osób, do jakich nagminnie się dzwoni. Klasyczny telefon komórkowy będzie więc najbardziej odpowiedni dla seniora.