Jaka folia dla twojego telefonu będzie idealna?

Mówi się, że tak naprawdę każda folia jest inna. Czy to fakt? Oto najpopularniejsze typy folii na ekran.
Takie akcesoria na komórkę, jak folia są naprawdę niezbędne. Jeżeli codziennie nosisz swój telefon w kieszeni, jego ekran narażony jest na uszkodzenia i porysowanie.

akcesoria na komórkę

Autor: Microsoft
Źródło: Microsoft
Aby temu zapobiec, należałoby sprawić sobie tego typu przedmiot jak folia na telefon czy etui . Fałszem jest, że folia potrafi zniszczyć wyświetlacz, zmniejsza reakcje na dotyk oraz zaburza wrażenia wizualne. W rzeczywistości folia może ochronić każdego smartphona przed mnóstwem nieestetycznych zarysowań – to one niszczą jego wygląd.
Obecnie dostępne są dwa typy folii – wersja tradycyjna z klejem akrylowym oraz silikonowe. Jeżeli chodzi o folie posiadające klej akrylowy, to są one znane od paru lat i mają grono swoich zwolenników (opcje etui na ZTE Blade L5) .

Zainteresował Cię ten wpis? To świetnie, ponieważ oryginalny wpis (https://sklep.doko.pl/) zawiera zbliżone dane do prezentowanych.

Tego typu akcesoria na komórkę jak wykonana z akrylu folia powoli znikają z oferty. Jeżeli już znajdziemy tego typu folię, będzie ona bardziej nowoczesna oraz dostosowana do współczesnych smartphonów.

Salon, BB Magnolia Apartments

Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments

Teraz częściej polecana jest folia na telefon, jaką często określa się bezklejową. Prawdę mówiąc, to folia z silikonu – a to właśnie silikon pełni funkcję kleju. Folie bezklejowe to takie, które nie posiadają go, ale mocno przytwierdzone są do wyświetlacza – nie działają na niego jednakże bezpośrednio.
Zaparkowane samochody na parkingu

Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie pozytywy ma folia na telefon? Jeżeli jest dobrze przyklejona (nie widać pęcherzyków powietrza), to właściwie jest niezauważalna. Chociaż jest doklejona do ekranu, to nie pomniejsza jego czułości na dotyk i nie ma wpływu na jego funkcjonalność. Jeśli folia ma już kilka lat i jest bardzo zarysowana, wystarczy wymienić ją na nową. Folię można traktować jako stałe zabezpieczenie ekranu lub tymczasowe rozwiązanie – w obydwu funkcjach sprawdza się świetnie.

Wadą jest to, że czasem folię trudno przykleić, trzeba dużej precyzji, cierpliwości oraz zręcznych palców.
Chociaż producenci smartphonów dokładają starań, by ich produkty były bardziej wytrzymałe, to opłaca się zakupić folię ochronną. Dzięki niej ekran naszego telefonu będzie bezpieczny i nie zarysuje się nawet w czasie trudnych sytuacji.