Jak zdecydować się na właściwy obiektyw?

Nie ma z całą pewnością osoby, która choć raz w życiu nie nacisnęła spustu migawki. Urlop, rodzinne uroczystości, codzienne życie – okazji jest cała masa. Ale co zrobić by ilość nie była ważniejsza niż jakość? Co najważniejsze poznajmy instrukcję naszych aparatów.

akurat zaczynamy przygodę z fotografią to właśnie jej lektura pomoże nam zrozumieć, jak wykorzystać potencjał naszego nabytku. Gdy chwycimy już za aparat, nie zapominajmy o istotnych kwestiach.

Obiektyw

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Zakupmy dobre obiektywy, które stanowią okno, przez które matryca aparatu ogląda świat. Niewątpliwie nie zawiodą nas obiektywy marki Sigma. Ale zanim wydamy fundusze na nowy obiektyw warto zastanowić się, co mamy zamiar fotografować.

Duży teleobiektyw świetnie wygląda na szpiegowskich filmach. Kiedy jednak już ktoś niedoświadczony i o niesprecyzowanym kierunku fotograficznego rozwoju nabędzie taką wymarzoną „lunetę”, może nieco się rozczarować. Bo nagle okaże się, że podczas rodzinnego spotkania, pragnąc ująć zgromadzonych gości razem, utrwalił tylko fragment twarzy cioci Haliny.

Zdecydowanie wartym bliższego zapoznania się obiektywem jest sigma a 35 f1.4 dg hsm . Opracowany z wielkim naciskiem na walory artystyczne, podbił serca użytkowników, którzy cenią kreatywny, intensywny wyraz ponad kompaktową budowę czy wielofunkcyjność. Oprócz zdjęć pejzaży, portretów i codziennych migawek z życia, doskonale nadają się one do fotografii, która budzi w fotografie wewnętrznego artystę. Stosujmy używanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Czyli: fotografując krajobraz, ustawmy linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu lub od góry planowanego kadru.

Przed zrobieniem zdjęcia, uwagę naszą powinno zwrócić światło, ponieważ mówi się, iż światło wpływa na wymowę fotografii. Zanim więc nauczymy się korzystać z światła zastanego i sztucznego, starajmy się wystrzegać intensywnego światła.

Wbrew pozorom fotografowanie w samo południe, nie wróży nic dobrego. I najważniejsze. Jak mówi znane wśród fotografów porzekadło: idealny aparat to ten, który…

Prezentowany tekst wydaje się niesłychanie zajmujący? Jeśli tak, to sprawdź również inne polecane mercor sa płyty ognioochronne treści, ponieważ wydają się być tak samo ciekawe i pochłoną Cię kompletnie.

masz przy sobie.