Jak poradzić sobie, kiedy musimy zająć się bliską osobą? Czy niezbędne akcesoria są refundowane?

Troska o osobę niepełnosprawną nie jest zagadnieniem łatwym i przyjemnym. Jeśli musimy zaopiekować się osobą, która nie może tego zrobić sama, musisz uzbroić się w wytrwałość, zrozumienie i siłę.

W jaki sposób przyszykować się do troski nad kimś niepełnosprawnym

W zależności od zaawansowania niepełnosprawności, sklepy z akcesoriami rehabilitacyjnymi proponują odpowiednie metody mające ułatwić pacjentowi powszednie życie. Najbardziej oczywistym wymaganym sprzętem w sytuacji, gdy chory nie chodzi samodzielnie są wózki inwalidzkie jak karma ks 343 wózek elektryczny. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, możemy wybrać wózek inwalidzki toaletowy, lub [Fire TMS] zwyczajnie zdecydować się na pieluchomajtki. Sprzęt tego typu nie jest tani ale możemy ubiegać się o zwrot kosztów z NFZ.

wózek inwalidzki

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com

Dobra orientacja w przypadłości osoby, którą się opiekujemy pomoże nam nadzór zdrowia chorego – dzięki czemu będziemy w stanie określić czy zachodzi polepszenie stanu zdrowia, czy nie. Jeżeli jakiegoś sprzętu nie musimy mieć na co dzień, w tym wypadku możemy użyć specjalnej wypożyczalni. Nie pozbawiaj podopiecznego od jego przyjaciół, spotkania z nimi z pewnością wpłyną pozytywnie na jego samopoczucie. Jeśli to możliwe, nie należy jej powstrzymywać od codziennych obowiązków. Każda pamięć z pewnością się opłaci.

Co, jeśli nie mogę opiekować się chorym osobiście?

Jeśli okoliczności nie pozwalają Ci na podjęcie pielęgnacji osoby chorej możesz skorzystać z fachowej pomocy biegłych opiekunów. Z ich wsparcia możesz skorzystać na godziny bądź wybrać opcję z zamieszkaniem. Często są to osoby z różnymi uprawnieniami, specjaliści, którzy nie pozwolą na pojawienie się odleżyn i uczynią wszystko co w ich sile, aby podopiecznemu żyło się dobrze. Jeżeli z wielu przyczyn nie stać Cię wynająć pomocy, możesz skorzystać z wsparcia domu opieki bądź opieki domowej. Jeżeli wybierzesz dom seniora, sprawdź, że panują w nim odpowiednie warunki. Aby chory miał zapewniony właściwy komfort i prywatność, izby powinny być dwuosobowe. Pomieszczenia powinny być zaopatrzone w przycisk alarmu, który w wypadku niedobrego samopoczucia wezwie pracowników. Nie zaszkodzi doinformować się jak chorzy spędzają wolny czas, czy są organizowane dla nich jakieś zajęcia, a także jak wygląda kwestia posiłków, za co naliczane są dodatkowe odpłatności.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>