Jak ochraniać wyświetlacz w smartfonie?

Najbardziej wrażliwą częścią smartfona jest naturalnie wyświetlacz.
Nowoczesne ochronne powłoki świetnie wywiązują się ze swej roli, lecz nawet one nie są w stanie zagwarantować 100% skuteczności.

Wymiana ekranu wiąże się z wydatkiem o wartości parędziesięciu złotych (czy większym). Dlatego powinniśmy zainwestować w należytą ochronę wyświetlacza.

Jeśli omawiany temat Cię zaciekawił, sprawdź koniecznie ten świetny link – znajdziesz w tym miejscu dużo użytecznych informacji.

Najtańszym rozwiązaniem jest zakup ochronnej folii na ekran. Zrobione są one z poliwęglanu i pomimo swojej niewielkiej grubości, są nadzwyczaj trwałe. Na pewno skutecznie ochronią wyświetlacz naszego smartfona przed zarysowaniem. W przypadku kiedy zauważymy nieprzyjemne zarysowania na folii, można ją wymienić. To kwestia zaledwie kilku złotych. Co najistotniejsze, naklejanie folii jest bardzo łatwe.

Homar, owoce morza

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Takie osłonki skutecznie ochraniają przed rysami. Słabiej sobie radzą, kiedy dojdzie do upadku. Aby mieć większe poczucie bezpieczeństwa, należy w miejsce folii poliwęglanowej zakupić szkło hartowane. Koszt zakupu szkła hartowanego na telefon nie jest tak ogromny, jak jeszcze parę miesięcy temu. Ceny powoli spadają a dzisiaj dobrej jakości szkło ochronne można zakupić już za 20 zł. Szkło hartowane może uchronić nasz telefon przed uszkodzeniami, dzięki czemu nie wykosztujemy się na reperację. Unikając zniszczeń, będziemy również mogli drożej sprzedać używany telefon.

Koniecznie musimy jednak pamiętać, iż każdy przedni panel smartfona ma inne rozmiary a także wycięcia na głośnik lub kamerę. Dlatego hartowane szkło powinniśmy konkretnie dopasowywać do modelu posiadanego smartfona.