Jak należycie zadbać o swój samochód, czyli parę słów o pielęgnacji czterech kółek

Właścicieli samochodów możemy rozróżnić na 2 kategorie. Do pierwszej z nich wchodzą pedanci, którzy są na myjni kilka razy na tydzień. Drugą grupę natomiast stanowią osoby, jakie nie przywiązujążadnejuwagi do czystości auta. Najlepiej wypracować tak zwany złoty środek. Można, a nawet powinno się myć samochód. Nie wpadajmy jednak w przesadę, bo – jak wiemy – „lepsze” jest wrogiem „dobrego”.

biały samochód

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jakim sposobem umyć samochód, by go nie zarysować? W pierwszym rzędzie odpadną myjnie mechaniczne, bo są mało wydajne. Nie dość, iż nie są w stanie doczyścić najbardziej brudnych elementów samochodu, to dodatkowo jest spore prawdopodobieństwo, iż drobinki piasku zarysują lakier. Interesującą możliwością jest w takim przypadku myjnia – sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/czesci-myjek-techkar/tloki-myjek-techkar,2,3534 – ręczna. Pamiętajmy o tym, iż i w tym wypadku powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie plusy oraz minusy. Myjnia – https://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-szorowarek-techkar/akcesoria-szorowarek-techkar/gumy-szorowarek-techkar,2,4264 – ręczna, szczególnie, kiedy posiadamy starsze auto, może źle wpływać na stan lakieru. W najbardziej ekstremalnym przypadku skutkiem może być odpryskiwanie lakieru. Z tych powodów dużo ludzi stawia na samodzielne czyszczenie czterech kółek. Z pomocą porządnych środków chemicznych nasze pojazdy będą wprost lśniące. Będziemy mieć przy tym pewność, iż nasze auta są w dobrych rękach oraz nie spotka nas żadna nieoczekiwana sytuacja – więcej tutaj.

Odpowiednie kosmetyki samochodowe to klucz do sukcesu. Podobnie sprawy się mają w kwestii ściereczek oraz innych szmatek. Nie każdy wie, że najlepiej do mycia auta używać ściereczek z mikrofibry. Z jakiego powodu nie należy używać gąbki? Bo gromadzi się na niej piasek, jaki może porysować lakier. Na naszej liście zakupów muszą się znaleźć specyfiki do czyszczenia aluminium. Są one szczególnie istotne, kiedy posiadamy aluminiowe felgi. Środki do czyszczenia aluminium sprawią, że felgi będą lśniły. Nie zapominajmy o tym, iż kosmetyki samochodowe należy dobrać z rozmysłem. Z pewnością przydadzą się nam szampony, środki nabłyszczające, woski a także powłoki zabezpieczające do lakieru. Ponadto powinniśmy zaopatrzyć się w porządne kosmetyki samochodowe do środka auta. Mowa tutaj o pielęgnowaniu kokpitu oraz innych elementów. Samo odkurzanie może stać się niewystarczające. Jak często musimy myć auto? Częstotliwość może różnić się w zależności od poszczególnych pór roku. Jesienią oraz zimą musimy czyścić auta nieco częściej.

myjnia

Źródło: http://www.morguefile.com/
Plucha, deszcz oraz śnieg źle wpływają na nasze auta. Wiosną i latem sprawa jest znacząco bardziej łatwa. Mała ilość opadów atmosferycznych , piękna auta i dobre warunki mają wpływ na to, że pojazdy pozostają czyste dłużej. Dzięki temu samochody możemy myć średnio raz na 2 tygodnie. Szczególnie, jeżeli posiadamy auto w białym lub innym jasnym kolorze. Jeżeli nie zadbamy należycie o jego czystość, wówczas w każdej chwili możemy się spodziewać dowcipu żartownisiów, którzy na zabrudzonej masce napiszą: „Eksperyment NASA. Nie myć!”