Jak najkorzystniej odzyskiwać swoje pieniądze? Jakie są na to metody? O czym dobrze wiedzieć?

Kiedy dług nie jest zapłacony w terminie, a co więcej, nic nie wskazuje na to, żeby miało się to odmienić, to oznaka, iż trzeba wybrać właściwy sposób, aby poradzić sobie z tym problemem. Najłatwiejszym i najszybszym rozwiązaniem będzie sprzedaż długu, nie jest to jednakowoż najbardziej korzystne wyjście, bo tym sposobem odzyskamy jedynie ułamek należności. Ponadto, firmy skupujące długi zakupią je dopiero wtedy, jak same uznają, iż można je odzyskać. Co więc możemy zrobić?

windykacja - odzyskiwanie pieniędzy

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Najgorsza jest z pewnością bierność. Jak płatność nie pojawi się w terminie, nie warto załamywać rąk, oczekując na to, że dłużnik za moment się opamięta. Najlepiej już od samego początku zadziałać, ponieważ odzyskiwanie długów to proces długotrwały (innowacyjne metody odzyskiwania długów). Korzystnie działać chociażby z tego powodu, że jesteśmy w stanie zatroszczyć się o własny interes. Z tego więc powodu kontakt z dłużnikiem musi być pierwszym krokiem, jaki podejmuje wierzyciel. Tego typu osobisty monitoring zwrotu należności to najbardziej korzystne rozwiązanie, kiedy niezapłacone należności są niewielkie, a dłużnicy to firmy, z którymi pracujemy od dawna i udało nam się zbudować dobre relacje.

Najbardziej dobrym sygnałem dla wierzyciela jest okoliczność, gdy dłużnik sam informuje o tym, iż może nastąpić problem z terminową płatnością, gorzej jednakże jak unika kontaktu lub przekazuje niejasne informacje.

Jeśli omawiany tu tekst wciągnął Cię i masz ochotę na więcej, to na pewno spodoba Ci się link do artykułu, gdzie jest dużo treści.

W innych sytuacjach oczywistym rozwiązaniem jest windykacja (znacznie więcej znajdziesz tutaj). Tego rodzaju firmy, które zajmują się profesjonalnym odzyskiwaniem długów, mają już wypracowane odpowiednie procedury działania, jakie są realizowane zgodnie z zasadami etycznymi, nie naruszają jednocześnie dobrego imienia dłużnika. Dysponują jednocześnie wyspecjalizowaną kadrą, która jest skuteczna oraz profesjonalna. Windykacja na zlecenie jest usługą, która obejmuje wiele działań podejmowanych przez zewnętrzną firmę w imieniu klienta. Jej głównym celem jest najbardziej szybkie i jak najbardziej pełne odzyskanie należności.

Firmy windykacyjne działające na zlecenie zarabiają wyłącznie wtedy, jak uda im się odzyskać pieniądze przekazującemu zlecenie wierzycielowi. Stąd więc tak ważne jest dla nich najlepsze sprawdzenie dłużnika, co oznacza weryfikację miejsca zamieszkania, zameldowania czy ocena możliwości jego odzyskania pieniędzy. Bardzo istotny jest również czas działań, wiadomo bowiem, że im szybciej podejmiemy określoną akcję, tym bardziej znaczna będzie szansa na odzyskanie długu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,